XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

  1. W czwartek rozpocznie się miesiąc październik poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1730. Za publiczne odmówienie różańca zawsze można uzyskać odpust zupełny. Z tej to racji dziś po Mszy o godz. 1130 dzieci pierwszokomunijne otrzymają pobłogosławione różańce
  2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu będziemy przeżywać:
  • 28 września, w poniedziałek - wspomnienie liturgiczne św. Wacława, męczennika.O godz. 1500 coroczne wydarzenie „Koronka na ulicach miast świata”, które w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, skupia tysiące ludzi na całym świecie. Organizujemy się spontanicznie, zapraszamy się nawzajem przy pomocy, e-maili, SMS-ów, przez portale społecznościowe w internecie. Każdy może się przyłączyć. Wystarczy znaleźć swoje miejsce na ulicy, przed swoim domem, biurem, fabryką, szkołą, kościołem i łącząc się duchowo z innymi odmówić samotnie lub w grupie Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Dla świata nic nie znaczący kwadrans, dla Boga jest to wielkie wołanie grzeszników. My tradycyjnie zgromadzimy się pod krzyżem przed naszą kaplicą, aby połączyć się we wspólnej modlitwie o pokój na całym świecie, o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów, za wszystkich rządzących, za naszą Ojczyznę, rodziny i nas samych.
  • 29 września we wtorek - święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
  • 30 września w środę - liturgiczne wspomnienie św. Hieronima prezbitera i dK;
  • 1 października, Pierwszy Czwartek Miesiąca i liturgiczne wspomnienie św. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz i dK. W tym dniu modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Pierwszoczwartkowe nabożeństwo eucharystyczne połączone będzie z nabożeństwem różańcowym;
  • 2 października, Pierwszy Piątek Miesiąca i liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Po wieczornej Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa również będzie połączone z nabożeństwem różańcowym. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną Msza św. oraz od 1700 do 1800. Ks. Proboszcz odwiedzi chorych od godz. 1000.
  • 3 października, Pierwsza Sobota Miesiąca. Poranna Msza św. o Niepokalanemu Sercu NMP w intencji Żywego Różańca, a po niej eucharystyczne nabożeństwo pierwszosobotnie wynagradzające Sercu MB ze zmianą tajemnic. Od godziny 900 Daniel odwiedzi chorych. W tym dniu przypada Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin Różańcowych do Barda. Ze względu na pandemię nie możemy w niej uczestniczyć tak licznie jak do tej pory, dlatego z każdej parafii pojadą tylko delegacje.
  1. Za tydzień 4 października, po Mszy o godz. 1130 katecheza parafialna dla dzieci z klasy III SP.
  2. Próby dzieci z klasy IV, które to przystąpią do  I Komunii  10 października bedą 29.09. oraz 1.10 godz. 1600