XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 1. Przeżywamy dziś XX Dzień Papieski, którego hasłem są słowa „Totus Tuus”. Od wielu lat wspólnymi siłami wznosimy żywy pomnik temu Wielkiemu Papieżowi, którym jest fundusz stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeznaczony na stypendia naukowe dla biednej a uzdolnionej młodzieży. W związku z tym dziś po Mszach młodzież kwestować będzie na ten szlachetny cel.
 2. 2. Dziś na Mszy o godz. 1000 będziemy się modlić w intencji naszego Ks. Danela z racji Jego Imienin, a po Mszy o godz. 1130 spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 1. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
 • 13 października, we wtorek - liturgiczne wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego. To także Dzień Fatimski. Ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie o 1730.
 • 14października, w środę - Dzień Edukacji Narodowej, modlitwą naszą ogarniamy wszystkich pracowników oświaty.
 • 15 października, w czwartek - liturgiczne wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dK.
 • 16 października, w piątek - uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, Głównej Patronki Śląska i dnia wyboru Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową - jest to 42 rocznica tamtego historycznego wydarzenia.
 • 17 października, w sobotę - wspomnienie liturgiczne św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, to Dzień Imienin naszego Biskupa Seniora. Msza św. w intencji Solenizanta będzie celebrowana 15 października o godz. 12 w katedrze świdnickiej.
 1. W przyszłą niedzielę, 18 października, pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”,rozpocznie się Tydzień Misyjny, który jest czasem naszego szczególnego zaangażowania w modlitwę o ewangelizację krajów misyjnych. Po mszy o 1130 katecheza parafialna dla uczniów z klas I i II SP.
 2. Przy wyjściu z kaplicy od ministrantów można już brać karty wypominkowe, można je również wziąć z zakrystii. Niestety w tym roku ze względu na pandemię nie będzie możliwości rozniesienia ich do naszych domów, zatem prosimy wziąć je także sąsiadom, którzy nie mogą sami już przyjść do naszej świątyni. Czytelnie wypełnione, prosimy, wrzucać do skrzynki przy wejściu do kaplicy. Prosimy nie wrzucać ich na tacę. Prosimy także dokładnie wpisać adres, gdyż po posegregowaniu odpowiednio wcześniej ogłosimy, w które dni, z których ulic będą wyczytywane wypominki, tak, aby rodzina mogła być na wspólnej modlitwie za swoich bliskich zmarłych. Ofiary składane przy okazji wypominek przeznaczone są na budowę kościoła.
 3. We wtorek, 20 października odbędzie się zbiórka elektrozłomu, czyli zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Akcja ta prowadzona jest przez Stowarzyszanie Dobrych Inicjatyw „ Pro Missio” , która ma na celu zebranie środków na budowę kolejnych studni, szpitali i szkół w krajach misyjnych. Szczegóły przynoszenia elektrośmieci podamy w przyszła niedzielę.