Uroczystość Wszystkich Świętych

1. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszach św. wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu.
2. Od 1 do 8 listopada trwać będzie modlitewna akcja „Różaniec do granic nieba”. Jako Parafia pragniemy włączyć się w tę modlitwę, bo do tego przynaglają nas orędzia Matki Bożej, wydarzenia w Polsce i na świecie. Sami nie damy sobie rady, jak powietrza potrzebujemy pomocy od Boga. Więc zapraszamy do wspólnotowej modlitwy i podejmowania aktów pokuty w intencji wypełnienia woli Bożej wobec naszej Ojczyzny. W naszej kaplicy codziennie, od 2 do 8 listopada modlitwa różańcowa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem o godz. 1730. Dziś po Mszy św. wieczornej. Poprzez przebłaganie Boga, za grzechy zabijania nienarodzonych i wynagrodzenie cierpienia, jakiego doznały dzieci nienarodzone pragniemy ratować Polskę i świat przed konsekwencjami tychże grzechów. Ich skutki stają się coraz dotkliwsze i dotykają nas coraz bardziej. Zatem od 1 do 8 listopada, w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych: 

  • pokutujemy za wszystkie grzechy aborcji dokonane w Polsce;
  • prosimy dusze czyśćcowe o modlitwę, ofiarowujemy odpusty;
  • przepraszamy dzieci nienarodzone, przyjmujemy je do naszych rodzin i prosimy o modlitwę za nas.

  Owocem tej wielkiej modlitwy Polaków może być przywrócenie nadziei, wiary i przyjęcie pokoju Bożego.

  Ponieważ są obostrzenia sanitarne możemy nie tylko trwać na modlitwie w naszych świątyniach, ale także możemy organizować się w małe grupy w naszych domach zachowując wszystkie zasady bezpieczeństwa epidemicznego. Niech znakiem solidarności w tej modlitewnej akcji będzie zapalaona w godzinie apelu świeca w oknoie naszego mieszkania.

 1. 3. Ze względu akcję „Różaniec do granic nieba”, modlitwę wypominkową rozpoczniemy od poniedziałku 9 listopada, od ul Wolności.

 2. 4. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:

 • 2 listopada, w poniedziałek – Wspomnienie Wszystkich wiernych Zmarłych . Msze w naszej Kaplicy o 900 i 1800.
 • 4 listopada, w środę - wspomnienie liturgiczne św. Karola Boromeusza, bpa.
 • 5 listopada - Pierwszy Czwartek Miesiąca. W tym dniu modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Pierwszoczwartkowe nabożeństwo eucharystyczne połączone z różańcem.
 • 6 listopada - Pierwszy Piątek Miesiąca. Pierwszopiątkowe nabożeństwo eucharystyczne połączone z różańcem. Spowiedź przed Mszą poranną i od 1630 – 1730.
 • 7 listopada - Pierwsza Sobota Miesiąca. Poranna Msza św. o Niepokalanemu Sercu NMP w intencji Żywego Różańca a po niej eucharystyczne nabożeństwo pierwszosobotnie wynagradzające Sercu MB ze zmianą tajemnic. Odwiedziny chorych wstrzymane do odwołania.
  5. Za tydzień w niedzielę 8.11. spotkanie z rodzicami dzieci z klasy III SP.
  6. Przypominamy, że w bieżącym roku, w obecnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19, Papież przedłużył możliwość uzyskania odpustu zupełnego do końca listopada. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na ograniczenia nałożone przez właściwe władze na czas pandemii, aby zapobiec gromadzeniu się wielu wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny pod warunkiem, że duchowo dołączą do wszystkich pozostałych wiernych, wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają zamiar jak najszybciej spełnić trzy zwyczajowe warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencji Ojca Świętego), przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny, odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych, na przykład jutrznię i nieszpory brewiarzowego oficjum za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia, inne modlitwy za zmarłych, albo podejmą medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii zaproponowanej w liturgii za zmarłych, albo wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.