XXXII  NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 1. Przeżywany dziś XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem Przywrócić nadzieję, jest tym razem okazją, by przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę i żyjącym w skrajnej biedzie chrześcijanom w Republice Środkowej Afryki. Chrześcijanie w Republice Środkowej Afryki stanowią większość jej mieszkańców. Prześladowania i cierpienie, jakich doświadczają, głównie związane są konfliktami zbrojnymi wewnątrz kraju i biedą, które to zmusiły setki tysięcy ludzi do ucieczki i szukania schronienia w obozach dla uchodźców wewnątrz kraju i poza jego granicami. W obliczu tych działań zawsze najbardziej cierpią najsłabsi, a więc kobiety i dzieci, które często stają się ofiarami handlu ludźmi i niewolniczej pracy. Poprzez dar modlitwy w ich intencji wypełnijmy najważniejsze przykazanie miłości Boga i bliźniego. W związku z tym dziś po Mszach będzie można złożyć do puszek ofiary dla naszych braci i sióstr w Republice Środkowej Afryki. Ale zachęcamy także do wysyłania SMS-ów o treści RATUJE na nr 72405 (koszt 2,00 zł + VAT 0,46zł). SMS-y mogą być wysyłane do 31.03.2021.
 2. Dziś o 1730 ostatnie nabożeństwo w ramach akcji „Różaniec do granic nieba.”
 3. Za tydzień na Mszach św. zostaną poświęcone opłatki, które będą dostępne przed kaplicą u ministrantów. Ofiary za opłatki tradycyjnie są przeznaczone na budowę kościoła. Opłatki sprzedawane w hipermarketach są kolejnym produktem z półki.
 4. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
 • 9 listopada, w poniedziałek - Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
 • 10 listopada, we wtorek – wspomnienie liturgiczne św. Leona Wielkiego, papieża i dK. Po wieczornej Mszy św. kwartalne nabożeństwo do św. Jose Louisa Sáncheza del Río, orędownikia w modlitwach
  o uzdrowienie ciężko i nieuleczalnie chorych dzieci, orędownika w modlitwach o wychowanie trudnej młodzieży, która oddaliła się od Boga.
 • 11 listopada, w środę - wspomnienie liturgiczne św. Marcina z Tours, bpa. To także nasze narodowe świeto - 102 rocznica odzyskania naszej niepodległości;
 • 12 listopada, w czwartek - wspomnienie liturgiczne św. Jozafata, biskupa i męczennika;
 • 13 listopada, w piątek - wspomnienie liturgiczne świętych Benedykta, Jana, Mateusza Izaaka
  i Krystyna, pierwszych polskich męczenników;
 1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wypominkowej. Zachęcamy, aby na nabożeństwa za zmarłych o godz. 1730przychodzić z rodziną. A oto harmonogram czytania wypominek.
 • 9 listopada, w poniedziałek, ulia Wolności.
 • 10 listopada, we wtorek, ulice: Żeromskiego, Wodna, Piławska, Pułskiego i Szpakowa.
 • 12 listopada, w czwartek, ulice: Dzierżoniowska, Brzeżna, Kościuszki, Wojska Polskiego, Prosta, Tkacka, Rolna, Gołebia, Tulipanowa, Łabędzia, pl. Młodzieży oraz wypominki niepodpisane i spoza Parafii.