na I Niedzielę Adwentu

1. Dziś Pierwsza Niedziela Adwentu, która rozpoczyna Nowy Rok Liturgiczny, którego hasłem są słowa: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Podczas liturgii błogosławimy wieniec adwentowy i świece Caritas na wigilijny stół.
2. Naszą Przewodniczką na adwentowej drodze jest Niepokalana Maryja. To właśnie ku Jej czci będziemy odprawiać Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 1800, a w soboty o godz. 700. Prosimy, aby rodzice pomogli swoim dzieciom przygotować lampiony na roraty, a dorośli niech na roraty przynoszą zawsze świece. Ze względu na Roraty nowenna do MB Nieustającej Pomocy będzie odprawiana o godz. 1745 a nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w piątki po Mszy o godz. 900.
3. Zachęcamy, aby się włączyć w organizowaną przez Fundację Misericordia Domini akcję charytatywną „Drzewko Adwentowe”. Ze względu na pandemię, akcja będzie miała nieco inną formę. Najpóźniej do 18 grudnia, jeśli ktoś ma taką potrzebę serca, można do fundacyjnej skarbonki przy figurze Matki Bożej Fatimskiej wrzucać ofiary przeznaczone na żywność, która trafi do osób potrzebujących z naszej rodziny parafialnej. Prosimy też zgłaszać w zakrystii po Mszach św. osoby, rodziny, u których dostrzegacie, Państwo, potrzebę pomocy
4. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:
  • 30 listopada, w poniedziałek - święto Świętego Andrzeja Apostoła.
  • 3 grudnia, Pierwszy Czwartek Miesiąca i wspomnienie liturgiczne św., Franciszka Ksawerego, prezb. Po Mszy wieczornej nabożeństwo eucharystyczne w intencji powołań i naszych darczyńców.
  • 4 grudnia, Pierwszy Piątek Miesiąca Po Mszy o godz. 900 pierwszopiątkowe nabożeństwo eucharystyczne z koronką do Bożego Miłosierdzia. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną Mszą św. i od 1715 do 1800.
  • 5 grudnia - Pierwsza Sobota Miesiąca. Po Mszy porannej, w intencji Żywego Różańca, eucharystyczne nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP i zmiana tajemnic.
5. Za tydzień, 6 grudnia, Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszach św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. To także druga niedziela Adwentu, która jest dniem modlitwy i pomocy dla Kościoła na Wschodzie. Troską obejmujemy katolików z dawnych Kresów Wschodnich. Po liturgii mszalnej zbiórka do puszek na ten cel.