na II Niedzielę Adwentu  

 1. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszach św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. Tradycyjnie druga niedziela Adwentu jest dniem modlitwy i pomocy dla Kościoła na Wschodzie. Naszą troską obejmujemy katolików z dawnych Kresów Wschodnich. Po liturgii mszalnej zapowiadana zbiórka do puszek.
 3. Przypominamy, że Roraty odprawiamy od poniedziałku do piątku o 1800, a w soboty o godz. 700.
 4. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:
 • 7 grudnia, w poniedziałek - liturgiczne wspomnienie św. Ambrożego, bpai dK.
 • 8 grudnia, we wtorek - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godzinie 700 i 1800. Od 1200 do 1300„Godzina Łaski” dla całego świata. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała już od godz. 1130. Dla tych, którzy będą trwali na modlitwie w tym czasie, Matka Boża obiecała zesłać niezliczone łaski dla ciała i duszy oraz wielkie i liczne nawrócenia. Członkowie Żywego Różańca w tyn dniu mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W tym dniu, w kaplicy WSD w Świdnicy, nasz parafianin, kleryk III roku, Marcin Dudek zostanie obleczony w strój duchowny. Ponieważ uroczystość obłóczyn będzie miała charakter zamknięty ze względu na obostrzenia sanitarne, nie będziemy mogli mu towarzyszyć naszą obecnością, ale prosimy, aby jeszcze mocniej otoczyć go modlitwą.
 • 12 grudnia, w sobotę - liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe, patronki poczętych dzieci.
  12 grudnia 1531 roku Matka Najświętsza objawiła się Aztekowi św. Juanowi (Huanowi) Diego i pozostawiła swój wizerunek na jego szacie. Jest to najstarsze objawienie maryjne oficjalnie uznane przez Kościół Katolicki.
 1. Za tydzień w niedzielę, 13 grudnia, przypada 39 rocznica stanu wojennego wprowadzonego w naszej Ojczyźnie przez zbrodnicze władze komunistyczne.
 2. Raz jeszcze zachęcamy, aby się włączyć w organizowaną przez Fundację Misericordia Domini akcję „Drzewko Adwentowe.” W tym roku, ze względu na pandemię, akcja ma nieco inną formę. Najpóźniej do 18 grudnia, można do fundacyjnej skarbonki przy figurze Matki Bożej Fatimskiej wrzucać ofiary przeznaczone na żywność, która trafi do osób potrzebujących z naszej rodziny parafialnej. Prosimy też zgłaszać w zakrystii po Mszach św. osoby, rodziny, u których dostrzegacie, Państwo, potrzebę pomocy.
 3. Ze względu na pandemię nie odwiedzamy chorych z comiesięczną wizytą sakramentalną, ale gdyby ktoś z nich chciał skorzystać ze spowiedzi i Komunni św. przed świetami, to oczywiście po zgłoszeniu przyjdziemy do domu z posugą. Zatem dziś i za tydzień prosimy po Mszach św. zgłaszać w zakrystii adresy i telefony zainteresowanych. Będziemy indywidualnie umawiać się na termin wizyty.