na III Niedzielę Adwentu - Gaudete
  1. Dzisiaj przypada 39 rocznica stanu wojennego wprowadzonego w naszej Ojczyźnie przez zbrodnicze władze komunistyczne. Pamiętamy o ofiarach tamtego czasu represji. Jest to znowu okazja, żeby przypomnieć i zaprosić wszystkich, którym jest bliskie dobro naszej umiłowanej Ojczyzny, aby przyłączać się do Krucjaty Różańcowej za Polskę i Polaków. Codziennie przed poranną i wieczorną Mszą św. odmawiamy dziesiątek różańca w tej intencji.
  2. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Roratniej. Żadna inna celebracja, nie wprowadza nas tak w niepowtarzalny klimat Adwentu i naszego przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego jak właśnie Roraty.
  3. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:
  • 14 grudnia, w poniedziałek - liturgiczne wspomnienie św. Jana od krzyża , prez. i dK. Jutro na zakończenie wieczornej Mszy św. odmówimy akt zawierzenia naszej Parafii, w 4 r. peregrynacji figury NMP Fatimskiej.
  • w czwartek, 17 grudnia, rozpocznie się druga część Adwentu trwająca do 24 grudnia, która jest bezpośrednim czasem przygotowania do obchodów pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na Świat, czyli Jego Narodzin. Trzeci tydzień adwentu, który dziś rozpoczynamy, jest tygodniem modlitw o życie chrześcijańskie naszych rodzin.
  • niegdyś 18 grudnia w liturgii obchodzono Święto Oczekiwania Matki Bożej, dlatego w piątek na Mszach św. będziemy się modlić za mamy oczekujące potomstwa, prosząc dla nich o szczęśliwe rozwiązanie, i którym to po liturgii udzielimy specjalnego błogosławieństwa. Prosimy tę informację przekazać zainteresowanym.
  1. Ze względu na pandemię nie odwiedzamy chorych z comiesięczną wizytą sakramentalną, ale gdyby ktoś z nich chciał skorzystać ze spowiedzi i Komunni św. przed świetami, to oczywiście po zgłoszeniu przyjdziemy do domu z posugą. Zatem jeszcze dziś prosimy po Mszach św. zgłaszać w zakrystii adresy i telefony zainteresowanych. Będziemy indywidualnie umawiać się na termin wizyty.
  2. Ponieważ nie możemy zorganizować spowiedzi zapraszając księży z dekanatu, dlatego prosimy, aby nie odkładać sakramentu pokuty na ostatnią chwilę. Spowiadamy każdego dnia prze Mszą św.