NA NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY 

  1. W rozpoczynającym się tygodniu będziemy przeżywać:
  • 28 grudnia, w poniedziałek - święto świętych Młodzianków, męczenników.
  • 31 grudnia, w czwartek - liturgiczne wspomnienie św. Sylwestra papieża - ostatni dzień Starego Roku. Wieczorna Msza św. zostanie odprawiona za Parafian, jako dziękczynienie za Boże błogosławieństwo w mijającym roku, a po niej nabożeństwo eucharystyczne. Za publiczne odśpiewanie hymnu Ciebie Boga wysławiamy można uzyskać odpust zupełny.
  • 1 stycznia, w piątek - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki a zarazem Światowy Dzień Pokoju, odpust w naszej kaplicy. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. O 1130 suma odpustowa w intencji naszych Sióstr Augustianek. To także Pierwszy Piątek Miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa przed każą Mszą św. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość piątkowa od pokarmów mięsnych.
  • 2 stycznia Pierwsza Sobota Miesiąca i wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i dK. Poranna Msza o Niepokalanym Sercu Maryi w intencji Żywego Różańca, a po niej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP ze zmianą tajemnic.
  1. Za tydzień 3 stycznia Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszach św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. A po Mszy o godz. 1130 katecheza liturgiczno-formacyjna dla dzieci pierwszokomunijnych.
  2. Raz jeszcze informujemy, że zewzględu na pandemię koronawirusa w styczniu nie będzie Wizyty Duszpasterskiej. O terminie stosownym powiadomimy wcześniej.