NA II Niedzielę Zwykłą

  1. W rozpoczynającym się dziś tygodniu będziemy przeżywać:
  • od 18 do 25 stycznia Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan,
  • 19 stycznia, we wtorek - wspomnienie liturgiczne św. Józefa Sebastian Pelczara, bpa. Z racji Roku św. Józefa Oblubieńca NMP każdego 19 dnia miesiąca, po wieczornej Mszy św. będziemy odprawiać nabożeństwo do św. Patriarchy.
  • 21 stycznia w czwartek, wspomnienie św. Agnieszki, dz i m. Z racji III czwartku, po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Jana Pawła II.
  • 22 stycznia, w piątek wieczorna Msza św. i nabożeństwo do Św. Rity. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego będzie po porannej Mszy św.
  1. Prosimy żeby na miesiąc przed odprawieniem zamówionej intencji mszalnej potwierdzić jej aktualność.
 
 
Apel Biskupa Świdnickiego z związku z „Dniem solidarności z Chorwacją”
W ostatnich dniach docierały do nas informacje na temat ofiar najsilniejszego od 140 lat w Chorwacji trzęsienia ziemi, które w dniach 29 grudnia 2020 r. i 6 stycznia 2021 r. nawiedziło ten kraj. Setki osób zostało rannych, tysiące pozbawione dachu nad głową. Straty materialne szacowane są na miliony dolarów. W obliczu skutków tego kataklizmu chorwacka Caritas zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc.
Podejmując apel ks. abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, jako wspólnota diecezjalna włączymy się 24 stycznia w modlitwę za ofiary trzęsienia ziemi oraz w zbiórkę na rzecz poszkodowanych.
Dziękuję za zrozumienie i wrażliwość wobec sytuacji naszych braci i sióstr, którzy znaleźli się w potrzebie.
+ Marek Mendyk
Biskup Świdnicki