NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

  1. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszach św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy o godz. 1130katecheza parafialna liturgiczno-formacyjna dla dzieci pierwszokomunijnych.
  2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • 10 lutego, w środę - wspomnienie św. Scholastyki, dz. oraz św. Józefa Sáncheza del Río. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do Św. Józefa del Río. Przypomnijmy, że ten meksykański męczennik oddał życie za wiarę w Jezusa w 1928 roku mając niespełna 15 lat. Umierając wypisał na ziemi własną krwią słowa: NIECH ŻYJE CHRYSTUS KRÓL! Jest on wyjątkowym orędownikiem w modlitwach o uzdrowienie ciężko i nieuleczalnie chorych dzieci, orędownikiem w modlitwach o wychowanie trudnej młodzieży, która oddaliła się od Boga. W Polsce nasza Parafa jest tylko jedną z nielicznych, która ma relikwie tego Męczennika.
  • w czwartek, 11 lutego - wspomnienie NMP z Lourdes. To także Światowy Dzień Chorego i 163 rocznica objawień Najświętszej Maryi Panny w Lourdes. Z tym dniem związany jest odpust zupełny pod zwykłymi warunkami dla ludzi chorych i ludzi im posługujących. Naszym modlitwom polecać będziemy wszystkich chorych z naszej parafii i ich rodziny, a także całą Służbę Zdrowia. Na Mszy wieczornej udzielimy Sakramentu Namaszczenia borykającym się z długimi i przewlekłymi chorobami.
  1. W przyszła niedzielę z racji wspomnienia św. Walentego, bpa – patrona zakochanych będziemy się modlić za narzeczonych, którym po Mszach będziemy udzielać specjalnego błogosławieństwa. Po Mszy o godz. 1130 spotkanie organizacyjno-formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  2. Od razu też informujemy wszystkich narzeczonych, którzy planują do końca października 2021 r. zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego, iż w sobotę, 13 lutego o godz. 1900 w parafii Wniebowzięcia NMP rozpoczną się dekanalne nauki przedślubne. Następny cykl nauk przedmałżeńskich będzie dopiero we wrześniu 2021 r.
  3. Powoli wracać będziemy do funkcjonowania Biura Parafialnego. Na razie w lutym czynne ono będzie tylko w środy od 1600-1715.
  4. W ubiegłą niedzielę z ofiar do puszek na pomoc dla trędowatych zebraliśmy 573 zł. Bóg zapłać!
  5. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Świdnickiej oraz Fundacja „Małżeństwo Rodzina” zaprasza do udziału w modlitewnej krucjacie „960 godzin dla rodzin”. Przez cały Wielki Post, 24 godziny na dobę, trwać będzie nieustanne czuwanie, otaczające modlitwą wszystkie małżeństwa i rodziny całego świata. W Roku św. Józefa chcemy prosić, aby On - Opiekun Świętej Rodziny patronował naszemu modlitewnemu maratonowi. Będzie to sztafetowa nieustanna modlitwa trwająca 40 dni, czyli 960 godzin od Środy Popielcowej (17 II, godz. 1200) do Niedzieli Palmowej (28 III, godz. 1200). Chętnych, którzy chcieliby włączyć się w to dzieło odsyłamy do strony: 960godzindlarodzin.pl