NA NA I NIEDZIELĘ PRZYGOTOWANIA PASCHALNEGO

  1. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 900 i o godz. 1730. Natomiast Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 1715. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w piątek po wieczornej Mszy św. 
  2. W poniedziałek, 22 lutego, obchodzimy święto Katedry Św. Piotra Apostoła. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do Św. Rity.
  3. W środę, 25 lutego, po wieczornej Mszy Świętej spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
  4. Za tydzień w niedzielę 28 lutego obchodzić będziemy Niedzielę Dzieł Pomocy Misjom
    - Ad gentes. To dzień modlitw w intencji misji oraz polskich misjonarzy i misjonarek. Chorych zachęcamy do ofiarowania swoich cierpień w intencjach misyjnych. Zachęcamy, aby także tę działalność misyjną Kościoła wesprzeć materialnie poprzez ofiarę złożoną do puszek, wysłanie SMS-a na numer 72032 (koszt 2, 46 PLN z VAT), czy ofiarę przelaną na konto podane na plakatach i na stronie www.misje.pl. Środki te zasilą fundusz, który wspiera finansowo ponad 160 projektów ewangelizacyjnych, medycznych, edukacyjnych i charytatywnych, realizowanych na placówkach misyjnych przez polskich misjonarzy. Dzieło pomaga im w utrzymaniu i prowadzeniu przedszkoli i szkół, domów dziecka i ochronek, świetlic dla dzieci ulicy, prowadzi walkę z głodem oraz chorobami.
  5. Rekolekcje wielkopostne to szczególny czas, który pozwala lepiej i głębiej przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. To właśnie podczas rekolekcji zgłębiamy mękę Chrystusa i uświadamiamy sobie prawdy, o których na co dzień często zapominamy, żyjąc w zamknięciu i codziennych trudnościach. Dzisiejszy świat staje się coraz bardziej obojętny i nieczuły na biedę, samotność i krzywdę innych. Człowiek zatroskany, człowiek znękany, samotny, często odpowiedź na dręczące go pytania, otrzymuje właśnie podczas rekolekcji. Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa dają nadzieję współczesnemu człowiekowi. Wielkopostne Rekolekcje w naszej Parafii przeżywać będziemy od 14-17 marca, a głosić je będzie o. Adrian Urbanek, paulin ze Świdnicy. Będą one poświęcone św. Józefowi. Wielkopostna spowiedź rekolekcyjna będzie 16 marca. Prosimy o modlitwę w intencji błogosławionych owoców tych ćwiczeń duchowych i prosimy także te informacje przekazywać sąsiadom i znajomym.