NA NA III NIEDZIELĘ PRZYGOTOWANIA PASCHALNEGO

  1. Dziś niedziela modlitewnej pamięci za ojca św. Franciszka przed ósmą rocznicą jego wyboru na Stolicę Piotrową, która to przypada w sobotę 13 marca. Z racji pierwszej Niedzieli Miesiąca po Mszach św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziś nie będzie spotkania liturgiczno-formacyjnego dla dzieci pierwszokomunijnych. Dzieci będą miały swoje spotkania w ramach rekolekcji parafialnych 15 i 16 marca o godz. 1630.
  2. W środę 10 marca rozpocznie się nowenna przed uroczystością św. Józefa. Zachęcamy i zapraszamy do wspólnotowego przeżycia tego czasu, który będziemy chcieli ofiarować w intencji budowy naszej świątyni.
  3. Za tydzień w niedzielę rozpoczną się Wielkopostne Rekolekcje poświęcone św. Józefowi. Będą trwały od 14 od 17 marca. Głosić je będzie O. Adrian Urbanek, paulin ze Świdnicy. Prosimy o modlitwę w intencji Rekolekcjonisty i błogosławionych owoców tych ćwiczeń duchowych. Prosimy także te informacje przekazywać sąsiadom i znajomym.
  4. Za tydzień po Mszy o godz. 1130 katecheza formacyjna dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  5. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 900 i o godz. 1730. Natomiast Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 1715.
  6. Ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego jak i na jałmużnę postną do końca Wielkiego Postu, w kopertach prosimy składać do skarbony z ofiarami na budowę kościoła.
  7. 7. W Uroczystość św. Józefa będzie miała miejsce w XVII Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę, na którą wszystkich abiturientów zaprasza bp świdnicki Marek Mendyk, tak oto pisze w swoim zaproszeniu: „Okoliczności obecnego czasu sprawiły, że nic nie odbywa się tak samo, jak w poprzednich latach. Zarówno nauka w szkole, przygotowanie do matury, jak również sama pielgrzymka nie mogą odbywać się w zwyczajny sposób. Nie chcąc jednak rezygnować z modlitwy przed tronem Bogurodzicy Maryi z całego serca zapraszam Was, drodzy Maturzyści, do duchowego udziału w tegorocznej pielgrzymce. Odbędzie się ona w dniu 19 marca br. o godz. 1100. Rozpocznie się Eucharystią w kaplicy Cudownego Obrazu, podczas której podziękujemy Panu Bogu za lata nauki szkolnej, będziemy prosić o potrzebne dla Was łaski na czas dalszych życiowych decyzji i zawierzymy młodzież maturalną opiece Matki Najświętszej. Zachęcam Was do duchowego uczestnictwa w pielgrzymce poprzez udział w bezpośredniej transmisji z kaplicy Matki Bożej.” Więcej szczegółów na stronie diecezjalnej.