NA V NIEDZIELĘ PRZYGOTOWANIA PASCHALNEGO

 1. Dziś Gorzkie Żale z kazanie pasyjnym o godz. 1715.
 2. W poniedziałek, 22 marca – po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do Św. Rity.
 3. W czwartek, 25 marca - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 900 i o godz. 1800.
  W tym dniu wszyscy, którzy należą do Żywego Różańca maja przywilej uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Jest to także Dzień Świętości Życia. Piękną tradycją jest podejmowanie praktyki Duchowej Adopcji, która polega na codziennym odmawianiu dziesiątka Różańca i modlitwy wstawienniczej przez kolejnych dziewięć miesięcy w intencji jakiegoś nieznanego, poczętego dziecka, aby dane mu było przyjść na świat. Osoby, które podejmą się tego dzieła będą mogły wpisać się do Księgi Duchowej Adopcji wystawionej przy obrazie MB Nieustającej Pomocy. W uroczystość Zwiastowania Pańskiego przypada także 17. rocznica  utworzenia diecezji świdnickiej. Jest to dzień modlitw za biskupa diecezjalnego.
 4. Droga Krzyżowa w każdy piątek Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 900 i o godz. 1730.
 5. Ze względu na lockdown, w Biurze Parafialnym Interesantów przyjmujemy w środy, tylko w bardzo ważnych sprawachpo wcześniejszym umówieniu się przez telefon.
 6. Prosimy o prowiant o długim terminie przydatności, np. olej, mąka, kasza, konserwy, makarony itp. Produkty te prosimy przynosić do naszej kaplicy do 25 marca. Zostaną one przekazane przed świętami dla naszych parafian żyjących w biedzie, samotnych i niepełnosprawnych.
 7. Uwaga! Z soboty na niedzielę zmiana czasu – zegarki przestawiamy godzinę do przodu.
 8. Za tydzień 28 marca - Niedziela Męki Pańskiej zwana Palmową. Na wszystkich Mszach św. słuchać będziemy opisu Męki Pańskiej i dokonamy obrzędu poświęcenia palm. O godz. 1120 zgromadzimy się pod Bieltexem i stamtąd wyruszymy procesyjnie z palmami do naszej kaplicy, oczywiście, gdy nie będzie opadów deszczu lub śniegu.
 9. Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy wykorzystali czas Rekolekcji i przez spowiedź wielkanocną już przygotowali się w pełni do przeżywania świat paschalnych. Oczywiście jest jeszcze możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, który sprawowany jest codziennie przed każdą Mszą św.

 

MODLITWA NA 25 MARCA ZA BISKUPA DIECEZJALNEGO
Boże, Pasterzu i Rządco wszystkich wiernych, za przyczyną Maryi, Królowej Apostołów, prosimy wejrzyj łaskawie na sługę swego, Biskupa Marka, którego ustanowiłeś Pasterzem Kościoła Świdnickiego, aby słowem i przykładem przyczyniał się do zbawienia tych, których powierzyłeś jego pasterskiej trosce. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen