NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ MĘKI PAŃSKIEJ 

  1. Rozpoczynamy dziś Wielki Tydzień, który jest wspomnieniem Męki Chrystusa Pana i Jego chwalebnego Zmartwychwstania. Są to najświętsze i najważniejsze dni w ciągu całego roku, szczególnie Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wigilia Paschalna, która jest punktem kulminacyjnym Świąt Wielkanocnych. Te trzy Święte Dni stanowią jedno wielkie Święto.
  2. Ze względu na obostrzenia sanitarne nie będzie dziś procesji z palmami. Dziś ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 1715.
  3. Okazja do spowiedzi jeszcze w poniedziałek, wtorek i środę przed poranną i wieczorną Mszą św. oraz w Wielki Piątek dla dzieci praktykujących I piątki miesiąca od godz. 1430 do 1500.
  4. W Wielki Wtorek, tj. 30 marca od godz. 730 nawiedzimy z wizytą sakramentalną chorych, którzy nie są objęci stałą opieką duszpasterską. Zatem prosimy dziś po Mszach św. zgłaszać ich adresy.
  5. 1 kwietnia - Wielki Czwartek. Jest on Pamiątką Wieczerzy Pańskiej, w czasie, której Jezus Chrystus ustanowił Najświętszy Sakrament i sakrament kapłaństwa. W tym dniu w parafii możemy sprawować tylko jedną Mszę Św. Będziemy ją celebrować o godz. 1800. Adoracja Najświętszego Sakramentu po skończonej liturgii potrwa do godz. 2000.
  6. 2 kwietnia – Wielki Piątek, który jest pamiątką męki i śmierci Chrystusa Pana. W tym dniu obowiązuje post ścisły. O godz. 1500 Droga Krzyżowa, a następnie wznowienie Adoracji Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia rozpoczynająca Nowennę do Bożego Miłosierdzia przed naszym odpustem parafialnym. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża o godz. 1800. Ofiary składane podczas tej liturgii przeznaczone są na utrzymanie Grobu Zbawiciela w Jerozolimie. Adoracja Najświętszego Sakramentu w symbolicznym Grobie Pańskim do godz. 2000. Ponieważ jest to I piątek miesiąca osobom praktykującym przyjmowanie Eucharystii wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa udzielimy Komunii św. podczas Drogi Krzyżowej oraz wieczornej liturgii i bezpośrednio po niej.
  7. 2 kwietnia - Wielka Sobota, dzień smutku i żałoby. Wznowienie Adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 1500 koronką do Bożego Miłosierdzia. Poświęcenie pokarmów od godz. 1000 do 1200 co 15 minut na zewnątrz kaplicy. Po poświęceniu pokarmów zachęcamy, aby podzielić się produktami spożywczymi z tymi, którzy najbardziej potrzebują pomocy z naszej parafii. Będzie wystawiony kosz, do którego będzie można złożyć swój dar, a w trakcie obrzędu poświęcenia zbierana będzie ofiara przeznaczona na utrzymanie naszej Parafii w czasie pandemii. WIGILIA PASCHALNA - o godz. 2000. Osoby, które będą uczestniczyć w liturgii, prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Ponieważ jest to I sobota miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych będzie tydzień później, w sobotę 10 kwietnia.
  8. W Niedzielę Wielkanocną (4 kwietnia) i w Poniedziałek Wielkanocny (5 kwietnia) porządek Mszy świętych jak w każdy Dzień Pański o 800, 1000 i 1130 i 1800. Ponieważ obowiązują nas limity co do ilości w kaplicy, w której może znajdować się tylko 20 osób, jeżeli będzie potrzeba będziemy odprawiać dodatkowe Msze św. o godz. 700 i 1230. Dlatego też prosimy, aby dziś wpisywać się na godziny sprawowanej liturgii zarówno na Triduum jak i w Uroczystość Zmartwychwstania oraz w Poniedziałek Wielkanocny. Również na adorację Najświętszego Sakramentu prosimy wpisywać się na listę. Jeżeli nie będzie padać, na zewnątrz kaplicy przygotujemy również miejsca siedzące odpowiednio od siebie oddalone. Prosimy przestrzegać obostrzeń sanitarnych, przy wejściu dezynfekować ręce, mieć zasłonięte usta i nos oraz zajmować tylko wyznaczone miejsca.
  9. W Biurze Parafialnym Interesantów przyjmujemy w środy, tylko w bardzo ważnych sprawach, po wcześniejszym umówieniu się przez telefon.