NA NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

  1. Przeżywamy dziś nasz Parafialny Odpust ku czci Miłosierdzia Bożego. Suma odpustowa dziś o godz. 1130 w intencji Parafian. Dokładnie dziś przypada 11 rocznica Przyjęcia Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego do naszej Parafii i powstania Fundacji Misericordias domini, zatem dzisiejsza Uroczystość jest patronalnym świętem, naszej Fundacji. Za ich działalność charytatywną w naszym mieście, za pomoc najuboższym, dziś chcemy Wolontariuszom z całego serca podziękować.
  2. W każdy piątek w okresie paschalnym zapraszamy na nabożeństwo Drogi Światła po Mszy o godz. 900. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w każdy jeden piątek a po Mszy św. wieczornej.
  3. W środę 14 kwietnia przypada Święto Chrztu Polski. Zachęcamy o wywieszenie w tym dniu flagi państwowej.
  4. Za tydzień, w niedzielę – 18 kwietnia w Kościele w Polsce przeżywać będziemy Niedzielę Biblijną, która zainauguruje XIII Tydzień Biblijny poświęcony słowom: Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie (J 6,35). Nawiązują one do tematu roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce: Zgromadzeni na świętej Wieczerzy. Będzie to jednocześnie V Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Po Mszy o godz. 1130 Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
  5. Przypominamy, że obowiązują nas limity co do ilości miejsc w kaplicy, w której może znajdować się tylko 20 osób. Prosimy także aby przy wejściu dezynfekować dłonie i mieć nałożone na usta i nos maseczki ochronne.