NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

  1. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszach św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z litanią do Najświętszej Maryi Panny.
  2. Maryjne nabożeństwa majowe przez cały miesiąc o godz. 1730, z wyjątkiem dzisiejszej niedzieli, ponieważ litanię śpiewamy po każdej Mszy.
  3. W dziś rozpoczętym tygodniu przeżywać będziemy:
  • w poniedziałek, 3 maja - Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 900 i 1800. 3 maja to także nasze narodowe Święto - 230 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja z 1791 r.
  • 4 maja Pierwszy Wtorek Miesiąca i liturgiczne wspomnienie św. Floriana, męczennika - patrona strażaków, których szczególnie otaczamy naszą modlitwą. Nabożeństwo do Najczystszego Serca św. Józefa będzie połączone z nabożeństwem majowym.
  • 6 maja Pierwszy Czwartek Miesiąca i Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Pierwszoczwartkowe nabożeństwo eucharystyczne będzie połączone z nabożeństwem majowym o godz. 1730.
  • 7 maja, Pierwszy Piątek Miesiąca. Nabożeństwo pierwszopiątkowe będzie połączone z nabożeństwem majowym o godz. 1730. Okazja do spowiedzi przed poranną Mszą św. oraz od 1700 do 1730. We wszystkie piątki okresu Paschalnego, po Mszy o godz. 900 odprawiamy nabożeństwo Drogi Światła. Od godz. 1000 Proboszcz nawiedzi chorych z wizytą sakramentalną.
  • w sobotę, 8 maja - Uroczystość Stanisława biskupa i męczennika – głównego Patrona Polski i naszej diecezji. Uroczystości diecezjalne rozpoczną się w katedrze o godz.1200 uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem Biskupa Świdnickiego Marka Mendyka.
  1. Biali Sercanie, kustosze Diecezjalnego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy Zdroju, zapraszają 13 maja na Mszę św. dziękczynną z racji 40. rocznicy zamachu na życie św. Jana Pawła II. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 1700, której przewodniczyć będzie J.E. Abp Stanisław Gądecki – Przewodniczący Episkopatu Polski, w sanktuarium przy ul. Granicznej 1.