NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

  1. Dziś nabożeństwo do św. Jose Louisa Sáncheza del Río połączone z nabożeństwem majowym. Jest on niezawodnym orędownikiem w modlitwach o uzdrowienie ciężko i nieuleczalnie chorych dzieci, orędownikiem w modlitwach o wychowanie trudnej młodzieży, która oddaliła się od Boga.
  2. Maryjne nabożeństwa majowe przez cały miesiąc o godz. 1730.
  3. W rozpoczętym tygodniu przeżywać będziemy:
  • w czwartek 13 maja, 104 rocznica objawień Matki Bożej Fatimskiej. Nabożeństwo fatimskie połączone z majówką. Biali Sercanie, kustosze Diecezjalnego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy Zdroju, zapraszają w tym dniu na Mszę św. dziękczynną z racji 40. rocznicy zamachu na życie św. Jana Pawła II. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 1700, której przewodniczyć będzie J.E. Abp Stanisław Gądecki – Przewodniczący Episkopatu Polski, w sanktuarium przy ul. Granicznej 1.
  • w piątek, 14 maja - święto św. Macieja Apostoła. W tym dniu rozpocznie się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  • w sobotę 15 maja, na Mszach o godz. 1000 i 1200 dwudziestodwuosobowa grupa dzieci z naszej Parafii po raz pierwszy przyjmie do swojego serca Jezusa Eucharystycznego.
  1. Przypominamy, że Biuro Parafialne czynne jest tylko w środy od 1600 do 1715.
  2. Rozpoczął się okres zapisów dzieci do przedszkoli i szkół podstawowych. W związku z tym przypominamy rodzicom o konieczności dopełnienia formalności związanych ze zgłoszeniem dziecka na zajęcia z religii. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa organizowanie zajęć z religii nie dokonuje się automatycznie, ale inicjatywa dotycząca udziału w zajęciach z religii powinna każdorazowo wychodzić od rodziców. Jednocześnie przypominamy, że w związku z udziałem dzieci w zajęciach religii rodzice nie ponoszą żadnych kosztów i nie uiszczają opłat.