NA NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

  1. Dzisiaj za pobożne odśpiewanie hymnu do Ducha Św. możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. W Parafii Ducha Św. przy pl. Niepodległości Odpust. Suma odpustowa o godz. 1200.
  3. 3. W rozpoczętym tygodniu przeżywać będziemy w liturgii i życiu parafialnym:
  • w poniedziałek, 24 maja - święto NMP Matki Kościoła. Jutro rozpoczyna się w kalendarzu liturgicznym tzw. Okres Zwykły.
  • 26 maja, w środę - wspomnienie liturgiczne św. Filipa Nereusza, kapłana. To także Dzień Matki. Największym darem dla naszych rodzicielek niech będzie dar modlitwy. Zapraszamy zatem wszystkie mamy na nabożeństwo majowe i Mszę św. wieczorną.
  • w czwartek, 27 maja - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  • w piątek, 28 maja - 40 rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.
  • w sobotę, 29 maja - wspomnienie liturgiczne św. Urszuli Ledóchowskiej, dz.
  1. Za tydzień w niedzielę, 30 maja - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  2. Na mocy Kodeksu Prawa Kanonicznego każdy prezbiter raz w roku jest zobowiązany do odwiedzin duszpasterskich swoich parafian. Jak wiemy z powodu pandemii Koronawirusa wizyta duszpasterska w tym roku nie odbyła się w tradycyjnym czasie, zaraz po świętach Narodzenia Pańskiego. Na szczęście, jak słyszymy, proces zakażeń bardzo mocno wyhamował, bardzo wielu spośród nas jest już zaszczepionych i znoszonych jest już wiele obostrzeń sanitarnych, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby duszpasterze w czerwcu odwiedzili rodziny, które tego spotkania potrzebują. Od dziś można wziąć przy wyjściu od ministrantów lub z zakrystii, czy to dla siebie, czy też zatroszczyć się o sąsiadów, którzy nie mogą przyjść do naszej kaplicy, specjalny formularz zgłoszeniowy, tzw. ZAPROSZENIE DUSZPASTAERZA. Tych, którzy mają życzenie zaprosić nas na wizytę duszpasterską prosimy o wypełnienie i zwrócenie tegoż zgłoszenia. Zgłoszenia prosimy składać do 6 czerwca. Zgłoszeń można dokonywać również przez skrzynkę mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając ulicę, numer domu i mieszkania, nazwisko Rodziny i nr telefonu. Szczegółowy plan wizyty zostanie podany w niedzielę 13 czerwca, a wizytę rozpoczniemy od 14 czerwca. Uwaga! Nie ma potrzeby ubierania choinki.