OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA 10 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  

6 czerwca 2021 r.

 

 1. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. W sezonie turystycznym, w każdą niedzielę, począwszy od dzisiaj do ostatniej niedzieli września, o godz. 1500 na szczycie Wielkiej Sowy w kaplicy górskiej (obok wieży widokowej) będzie sprawowana Msza św.
 3. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa przez cały miesiąc czerwiec po wieczornej Mszy św.
 4. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
 • 8 czerwca, we wtorek - wspomnienie liturgiczne św. Jadwigi królowej.
 • 11 czerwca, w piątek - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień modlitw o świętość Kapłanów. W tym dniu za publiczne odmówienie AKTU WYNAGRODZENIA NAJŚWIĘTSZEMU SERCU PANA JEZUSA można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • 12 czerwca, w sobotę - wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 1. Za tydzień w niedzielę, 13 czerwca - Dzień Fatimski. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie po wieczornej Mszy Świętej połączone z nabożeństwem czerwcowym. Matka Boża prosiła 13 maja 1917 r.: Przychodźcie każdego trzynastego dnia miesiąca. Na Mszy o godz. 800 modlić się będziemy w int.
  Jolanty z racji jej imienin.
 2. Biuro Parafialne w dalszym ciągu czynne jest tylko w środy od 1600 do 1715.
 3. Zachęcamy, aby jeszcze dzisiaj złożyć swój podpis pod projektem ustawy zakazującej tzw. „Parad równości”, podczas których profanowane są symbole religijne, toczona jest walką z religią katolicką i propaguje się adopcję dzieci przez pary homoseksualne. Projekt ustawy ma zapobiec rozprzestrzenianiu się ideologii LGBT w Polsce. Do złożenia swego podpisu potrzebny jest nr PESEL. Projekt ustawy jest do wglądu w pomieszczeniu spowiedzi. Tam też jest lista poparcia.
Polecamy prasę katolicką, szczególnie tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny