NA 12 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ                                                           

  1. Nabożeństwa czerwcowe bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.
  2. Biuro parafialne do końca czerwca czynne tylko w środy od 1600 do 1715.
  3. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • w poniedziałek, 21 czerwca - wspomnienie liturgiczne NMP Przyczyny naszej Radości. Pod takim tytułem czczona jest figurka Matki Najświętszej na górze Iglicznej.
  • we wtorek, 22 czerwca po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Rity.
  • w czwartek, 24 czerwca - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  • w sobotę, 26 czerwca, organizowana jest pielgrzymka mężczyzn do sanktuarium św. Józefa w Bolesławowie koło Lądka Zdroju. Szczegółowy program na stronie naszej diecezji. Pielgrzymce przewodniczyć będzie Bp Świdnicki Marek Mendyk. Zachęcamy Panów do wzięcia udziału w tym religijnym wydarzeniu. W sobotę przypada również 45 rocznica krwawo stłumionych protestów robotniczych w Radomiu (1976 r.), w których zginęło 4 osoby w tym Sługa Boży Ks. Roman Kotlarz. Modlimy się za ofiary represji okresu komunistycznego.
  1. Dobiega końca rok szkolny i katechetyczny 2020/2021. Już dzisiaj dyrektorom naszych szkół katechetom, nauczycielom i uczniom dziękujemy za dobrą współpracę i życzymy udanych, pięknych wakacji. Z tej to racji w przyszłą niedzielę, 27 czerwca, na Mszy o godz. 1130 zechcemy podziękować Panu Bogu za kończący się kolejny rok nauki oraz będziemy się modlić w intencji S. Czesławy z racji Jej Imienin. 

KOMUNIKAT BISKUPA ŚWIDNICKIEGO W ZWIĄZKU 
Z XVIII PIESZĄ PIELGRZYMKĄ DIECEZJI ŚWIDNICKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ 
1 – 8 sierpnia 2021 r.

Umiłowani Diecezjanie, za kilka dni rozpocznie się czas wakacji i urlopów, czas zasłużonego wypoczynku po całym roku pracy i nauki, który był i nadal jest naznaczony jarzmem pandemii. W okresie tym tradycyjnie odbywają się w naszym kraju piesze pielgrzymki, w tym te najbardziej znane na Jasną Górę. 
W zeszłym roku w imieniu nas wszystkich pielgrzymowali kapłani oraz służby pielgrzymkowe. Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego w tym roku możliwe jest zorganizowanie pieszej pielgrzymki w tradycyjnej formie, z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych. W pielgrzymce może wziąć udział 300 osób (do tego limitu nie wliczają się osoby w pełni zaczepione przeciw COVID-19 i posiadające zaświadczenie potwierdzające szczepienie). Pielgrzymka wyruszy z katedry świdnickiej 1 sierpnia br. po Mszy Świętej o godz. 8:30 i potrwa do dnia 8 sierpnia, kiedy to około godz. 13:00 pielgrzymi z naszej diecezji dotrą na wały jasnogórskie, gdzie będę na nich oczekiwał.
Hasło tegorocznej pielgrzymki to słowa SPE SALVI – NADZIEJĄ ZBAWIENI, które pielgrzymi będą rozważać w czasie swoich rekolekcji w drodze, a patronować im będzie w sposób szczególny Święty Józef.
Bliższe informacje na temat przewodników poszczególnych grup, centrów pielgrzymkowych, spotkań przed pielgrzymkowych, zapisów i regulaminu związanego z wytycznymi GIS w sprawie pielgrzymek dostępne będę od tego tygodnia na stronie internetowej i profilu Facebooka pielgrzymki świdnickiej oraz na stronie internetowej diecezji.
Zapraszam wszystkich chętnych do wyruszenia na pielgrzymi szlak, a tych którzy nie mogą wyruszyć pieszo zachęcam do duchowego uczestnictwa w tzw. Grupie 7. Na czas owocnego przygotowania do XVIII Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę udzielam wszystkim pasterskiego błogosławieństwa, oddając pod opiekę Matki Bożej Świdnickiej i świętego Józefa, organizatorów oraz uczestników tegorocznej pielgrzymki.

† Marek Mendyk
Biskup Świdnicki

Świdnica, 18 czerwca 2021 r.