NA 13 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

  1. Od jutra w tygodniu obowiązywać będzie wakacyjny porządek Mszy św., a więc: w poniedziałek i w czwartek o 700, we wtorek, środę i piątek o 1800. W czasie wakacji Kancelaria Parafialna czynna będzie tylko w środy od 1600 do 1715. Nabożeństwa czerwcowe bezpośrednio po Mszy św.
  2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • w poniedziałek, 28 czerwca – wspomnienie liturgiczne. św. Ireneusza, biskupa i męczennika. W tym dniu przepada 65 rocznica krwawego poznańskiego czerwca 1956 r. Wojsko i milicja strzelały do demonstrujących na ulicach robotników i zabiło wówczas 57 osób.
  • we wtorek, 29 czerwca – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to dzień szczególnej modlitwy za papieża. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za użycie ze czcią przedmiotu pobożności pobłogosławionego przez papieża lub biskupa, oraz za nawiedzenie kościoła katedralnego. Taca z tej Uroczystości przeznaczona jest na działalność charytatywną prowadzoną przez Stolicę Apostolską (Denaris Sancti Petri) czyli tzw. świętopietrze.
  • 1 lipca, Pierwszy Czwartek Miesiąca. To dzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po porannej Mszy św. eucharystyczne nabożeństwo pierwszoczwartkowe,
  • 2 lipca, Pierwszy Piątek Miesiąca. Po Mszy wieczornej o Sercu Pan Jezusa nabożeństwo do Jego Najświętszego Serca i koronka do Bożego Miłosierdzia. Spowiedź pierwszopiątkowa od 1700 do 1800.
  • 3 lipca, Pierwsza Sobota Miesiąca i święto św. Tomasza Apostoła. Po porannej Mszy św. pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi ze zmianą tajemnic różańcowych.
  1. Za tydzień 4 lipca, Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszach św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Za miłe przyjęcie nas w swoich domach i za złożone ofiary składamy serdeczne "Bóg zapłać"!
  3. W niedzielę 1 sierpnia pod hasłem „SPE SALVI – NADZIEJĄ ZBAWIENI” spod katedry świdnickiej wyruszy XVIII Świdnicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału w „rekolekcjach w drodze”. Osoby, które ze względu na podeszły wiek czy chorobę nie mogą wybrać się na pielgrzymi szlak, mogą w pielgrzymce uczestniczyć w sposób duchowy. Zapisy w zakrystii po Mszach.