NA 14 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 

  1. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Miesiąc lipiec w tradycji Kościoła był i jest miesiącem poświęconym Najdroższej Krwi Chrystusa. Codziennie po Mszach św.modlimy się litanią do Krwi Jezusowej.
  3. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • 6 lipca - Pierwszy Wtorek Miesiąca, dzień, w którym czcimy Najczystsze Serce św. Józefa a zarazem wspominamy w liturgiczni bł. Marię Teresę Ledóchowską dz.
  • 8 lipca, w czwartek - wspomnienie liturgiczne św. Jana z Dukli, prezbitera,
  1. Przypominamy, że w tygodniu obowiązuje wakacyjny porządek Nabożeństw, a Kancelaria Parafialna czynna jest tylko w środy od 1600 do 1715.
  2. W niedzielę 1 sierpnia pod hasłem „NADZIEJĄ ZBAWIENI” spod katedry świdnickiej wyruszy XVIII Świdnicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału w „rekolekcjach w drodze”. Osoby, które ze względu na podeszły wiek czy chorobę nie mogą wybrać się na pielgrzymi szlak, mogą w pielgrzymce uczestniczyć w sposób duchowy. Zapisy w zakrystii po Mszach.
  3. Katolicka sieć medialna „Pontifex” zaprasza do włączenia się w akcję ekspiacyjną trwającą do 13 lipca, polegającą na poście i modlitwie za życie, za nienarodzonych, za nawrócenie Europy. Akcja jest odpowiedzią na „Raport Matićia” przyjęty niedawno przez Parlament Europejski w Brukseli, który uznaje aborcję za „podstawową opiekę zdrowotną” i próbuje przedefiniować sprzeciw sumienia wobec aborcji - na przykład ze strony lekarzy lub położnych - jako „odmowę opieki medycznej”.