NA 17 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

  1. Dziś kończy się XXII Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa, którego celem jest niesienie pomocy polskim misjonarzom. Apelujemy o rozważną, kulturalną, bezpieczną i trzeźwą jazdę. Zachęcamy wiernych oraz ludzi dobrej woli do udziału w Akcji św. Krzysztof: podziękuj Bogu za bezpieczne podróże i ofiaruj 1 grosz za 1 km bez wypadku na środki transportu dla misjonarzy. Imię
    Krzysztof z języka greckiego - Christoforos oznacza niosący Chrystusa. Każdy misjonarz jest Krzysztofem w sensie duchowym. Posłany jest, aby nieść Chrystusa i światło Jego nauki tym, którzy Go jeszcze nie znają. To zadanie wypełnia poprzez nauczanie, świadectwo życia i wieloraką działalność dobroczynną. Codziennym narzędziem w realizacji tej misji są środki transportu. Pozwalają one sprawnie docierać do miejsc, osad, wiosek, dzielnic, gdzie mieszkają ludzie i prowadzić różne dzieła misyjne i charytatywne służące dobru ludzi. Z racji przypadającego dziś wspomnienia św. Krzysztofa, po wszystkich Mszach św. odbędzie się obrzęd poświęcenia pojazdów. Ofiary składana przy poświęceniu pojazdów tradycyjnie przeznaczone są na środki transportu dla polskich misjonarzy i wózki inwalidzkie dla niepełnosprawnych, wśród, których misjonarze posługują.
  2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • 26 lipca, w poniedziałek - wspomnienie liturgiczne świętych Joachima i Anny - Rodziców NMP. Z ustanowienia papieża od tego roku jest to Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.
  • 29 lipca, w czwartek - wspomnienie liturgiczne św. Marty.
  • 31 lipca, w sobotę - wspomnienie liturgiczne św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.
  1. W przyszłą niedzielę – 1 sierpnia, po raz 18. ze Świdnickiej Katedry wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Codziennie w czasie trwania pielgrzymki będziemy łączyć się duchowo z pątnikami realizując program Grupy Duchowego Uczestnictwa łącząc go z codzienną Eucharystią, ofiarując za pielgrzymów Mszę, Komunię Św. i naszą modlitwę. Biskup Świdnicki Marek Mendyk zaprasza wszystkich diecezjan na zakończenie pielgrzymki 8 sierpnia na godz. 1300, kiedy to pod jego przewodnictwem na Wałach Jasnogórskich sprawowana będzie Mszę św.
  2. Za tydzień Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszach świętych wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  3. W tygodniu po Mszach św. lub w Biurze Parafialnym można rezerwować intencje na przyszły rok.