NA 18 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 1. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji trzeźwości naszego Narodu. Dziś także przypada 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W modlitwach pamiętamy o tamtych Bohaterach niezwykłego zrywu zbrojnego przeciw niemieckiemu okupantowi.  Na prośbę naszego Biskupa w hołdzie Powstańcom dzisiaj o godz. 1700 uderą kościelne dzwony naszej diecezji. Po Mszach św. zapowiadana zbiórka dla ofiar nawałnic.
 2. Miesiąc sierpień, który rozpoczyna się, w tradycji Kościoła Polskiego jest przeżywany, jako Miesiąc Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zechciejmy, zatem podjąć abstynencję od alkoholu i ofiarować ją za ludzi uzależnionych i wszystkich pokrzywdzonych przez nadużywających alkohol w naszej ojczyźnie.
 3. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
 • Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia we wszystkich kościołach parafialnych jeden raz można uzyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny tzw. Porcjunkuli (małego kościółka MB Anielskiej w Asyżu, który to odbudował św. Franciszek). Odpust zupełny za nawiedzenie kościoła można uzyskać tylko trzy razy w roku: w uroczystość tytułu kościoła, 2 sierpnia odpust Porcjunkuli i 2 listopada we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (i ten ostatni należy ofiarować za zmarłych).
 • 3 sierpnia - Pierwszy Wtorek Miesiąca, dzień, w którym czcimy Najczystsze Serce św. Józefa.
 • 4 sierpnia, w środę - wspomnienie liturgiczne św. Jana Marii Vianey’a, kapłana.
 • 5 sierpnia, Pierwszy Czwartek Miesiąca. Jest to dzień modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po Mszy porannej eucharystyczne nabożeństwo pierwszoczwartkowe.
 • 6 sierpnia, Pierwszy Piątek Miesiąca - Święto Przemienienia Pańskiego. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo eucharystyczne do Serca Jezusowego i koronka do Bożego Miłosierdzia. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 1715.
 • 7 sierpnia - Pierwsza Sobota Miesiąca. Po porannej Mszy św. o Niepokalanym sercu NMP w intencji Żywego Różańca, nabożeństwo pierwszosobotnie ze zmianą tajemnic.
 1. Od dzisiaj codziennie w czasie trwania pielgrzymki będziemy łączyć się duchowo z pątnikami realizując program Grupy Duchowego Uczestnictwa łącząc go z codzienną Eucharystią, ofiarując za pielgrzymów Mszę, Komunię Św. i naszą modlitwę. Biskup Świdnicki Marek Mendyk zaprasza wszystkich diecezjan na zakończenie pielgrzymki 8 sierpnia na godz. 1300, kiedy to pod jego przewodnictwem na Wałach Jasnogórskich sprawowana będzie Mszę św.
 2. W ubiegłą niedzielę z racji Tygodnia Św. Krzysztofa kierowcy złożyli ofiary w wysokości 1180 zł. na środki transportu dla polskich misjonarzy i na wózki inwalidzkie dla niepełnosprawnych wśród, których pracują. Bóg zapłać!
 3. W dni powszednie i tylko po Mszach św., w oraz w Biurze Parafialnym, można rezerwować intencje mszalne na 2022 rok. Bardzo prosimy nie czynić tego przed liturgią! Od 1 stycznia 2021 r. w każdą niedzielę i we wszystkie uroczystości Msze o godz. 1000 będą zawsze sprawowane za parafian, ale będą to także Msze zbiorowe, tzn., że w każdej chwili, każdy kto będzie miał życzenie będzie mógł dołączyć swoją intencję. Prosimy również o potwierdzenie zamówionej intencji mszalnej najpóźniej miesiąc przed jej odprawieniem, jeśli wcześniej nie została złożona ofiara.