OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA 19 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

8 sierpnia 2021 r.

 1. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
 • 9 sierpnia, w poniedziałek – Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) – dziewicy
  i męczennicy, patronki Europy. Jest to 79 rocznica jej męczeńskiej śmierci w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau.
 • 10 sierpnia, we wtorek – liturgiczne wspomnienie św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. W tym dniu przypada kwartalne nabożeństwo do św. Jose ,Louisa Sáncheza del Río orędownika w modlitwach o uzdrowienie ciężko i nieuleczalnie chorych dzieci, orędownika w modlitwach o wychowanie trudnej młodzieży, która oddaliła się od Boga. Nabożeństwo to będzie po Mszy wieczornej. Przypominamy, że zawsze dziesiątego dnia, w drugim miesiącu kwartału odprawiamy w naszej parafii to nabożeństwo.
 • 11 sierpnia, w środę – liturgiczne wspomnienie św. Klary, dziewicy,
 • 13 sierpnia, w piątek - Dzień Fatimski, po wieczornej Mszy św. nabożeństwo fatimskie.
 • 14 sierpnia, w sobotę - liturgiczne wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.
 1. Za tydzień w niedzielę, 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół. Suma odpustowa w Parafii Wniebowzięcia NMP celebrowana będzie o godz. 1230. W tym dniu przypada także odpust na Jasnej Górze i w naszym diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach. W tym dniu mogą uzyskać odpust zupełny wszyscy członkowie wspólnoty Żywego Różańca. Taca z tego dnia przeznaczona jest na budowę kościołów w naszej diecezji, a więc również na budowę naszej świątyni. 15 sierpnia jest także naszym narodowym świętem w tym roku upamiętniającym 101 rocznicę słynnej zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 r. zwanej Cudem nad Wisłą, jednej z przełomowych bitew w historii świata, która zdecydowała o zachowaniu niepodległości przez Polskę i nierozprzestrzenieniu się rewolucji bolszewickiej na Europę Zachodnią. To także Dzień Wojska Polskiego. W modlitwach pamiętajmy o tych, który walczyli w obronie naszej Ojczyzny i o tych, którzy obecnie Jej służą. Udekorujmy nasze domy flagami państwowymi.
 2. W dni powszednie i tylko po Mszach św., w oraz w Biurze Parafialnym, można rezerwować intencje mszalne na 2022 rok. Bardzo prosimy nie czynić tego przed liturgią! Od 1 stycznia 2022 r. w każdą niedzielę i we wszystkie uroczystości Msze o godz. 1000 będą zawsze sprawowane za parafian, ale będą to także Msze zbiorowe, tzn. w każdej chwili, każdy kto będzie miał życzenie będzie mógł dołączyć swoją intencję. Prosimy również o potwierdzenie zamówionej intencji mszalnej najpóźniej miesiąc przed jej odprawieniem, jeśli wcześniej nie została złożona ofiara.
 3. W imieniu pielgrzymów składamy słowa wdzięczności dla naszego Stowarzyszenia EGiEG za ofiarę 500 zł oraz za przepyszne pierogi zaś firmie pana Jerzego Gawryckiego za wędliny. Bóg zapłać!
 4. W ubiegłą niedzielę dla ofiar ostatnich nawałnic zostało zebrane 926 zł. Bóg zapłać!

 

6. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.