NA 23 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

  1. Dziś po Mszach św. zapowiedziana zbiórka na pomoc Afgańczykom.
  2. Dziś, także na Mszy o godz. 1000 zostaną zainaugurowane w naszym mieście 31. Polsko - Czeskie Dni Kultury Chrześcijańskiej, a na Mszy o godz. 1130 zainaugurujemy nowy rok szkolny i katechetyczny, po niej zaś odbędzie się spotkanie rodziców dzieci klas 1-8 szkoły podstawowej.
  3. Przy tej okazji przypominamy, że przygotowanie do I Komunii trwa pełne trzy lata podobnie jak przygotowanie do bierzmowania i odbywa się nie tylko w ramach katechezy szkolnej, ale przede wszystkim w parafii faktycznego zamieszkania, a nie zameldowania kandydata. Przypominamy również katolickim rodzicom o konieczności dopełnienia formalności związanych ze zgłoszeniem dziecka na zajęcia z religii w przedszkolu, szkole podstawowej i ponadpodstawowej. Organizowanie zajęć z religii nie dokonuje się automatycznie, ale inicjatywa dotycząca udziału w zajęciach z religii (deklaracja – oświadczenie) powinna każdorazowo wychodzić od rodziców.
  4. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • 8 września, w środę - święto Narodzenia NMP. Po wieczornej Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 6-8 SP oraz tych, którzy chcieliby rozpocząć przygotowanie do tego sakramentu, bo z różnych względów wcześniej tego nie uczynili.
  • 10 września, w piątek po Mszy wieczornej powakacyjne spotkanie formacyjne dla lektorów, ministrantów i kandydatów na ministrantów. Zachęcamy wszystkich chłopców, którzy chcieliby służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu, aby dołączyli do grona ministrantów. Rodziców prosimy o wsparcie tej propozycji i zachęcenie swoich synów.
  1. W przyszłą niedzielę - 12 września, na Mszy o godz. 1000 będziemy modlić się w int. S. Dolores z racji zbliżającego się dnia jej imienin. O godz. 1200 w niedzielę 12 września odbędzie się w Warszawie, w Świątyni Opatrzności Bożej beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Róży Czackiej. Aby wszystkim nam umożliwić udział w transmisji, w tym niezwykłym wydarzeniu, w przyszłą niedzielę Mszę św. o godz. 1130 odprawimy recytowaną bez kazania, tak, aby zdążyć jeszcze do domu na telewizyjny przekaz.
  2. W sobotę, 18 września w Wambierzycach odbędzie się coroczne diecezjalne spotkanie młodzieży Diecezji Świdnickiej - FESTIWAL MŁODYCH - LIGHT FOR LIFE (światło dla życia) pod hasłem „Manufaktura szczęścia”. Będzie to próba odpowiedzi na pytanie o źródło i sposoby odnalezienia szczęścia w relacji z Panem Bogiem. W programie mim. koncert zespołu Tau. Zapisy u Ks. Daniela.
  3. Rodziców dzieci, które już przeżyły rocznicę I Komunii św., którzy nie wiedzą co zrobić z szatą komunijną swojego dziecka, prosimy, aby ofiarowali ją dla dzieci z uboższych rodzin. Prosimy więc szaty te przynieść tu do kaplicy. Prosimy także o zwrot strojów tych rodziców, którzy w ubiegłym roku wypożyczyli je z parafii swoim dzieciom.