NA 24 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 1. Dziś o godz. 1200 w Warszawie, w Świątyni Opatrzności Bożej odbędzie się długo oczekiwana beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej. Zachęcamy aby uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu poprzez transmisję telewizyjną.
 2. Dziś także przypadnia pierwsza rocznica ingresu do katedry świdnickiej bp. Marka Mendyka. W modlitwach pamiętajmy o Pasterzu naszej diecezji.
 3. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
 • 13 września, w poniedziałek – wspomnienie liturgiczne św. Jana Chryzostoma bpa i dK. Jest to dzień fatimski. Po Mszy wieczornej nabożeństwo fatimskie.
 • 14 września, we wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Św.
 • 15 września, w środę – wspomnienie liturgiczne Matki Bożej Bolesnej. Jest to patronalny dzień imienin S. Dolores - przełożonej naszych SS. Augustianek.
 • 16 września, w czwartek – wspomnienie liturgiczne śś. Męczenników Korneliusza pap.i Cypriana bpa.
 • 17 września, w piątek - 82 rocznica agresji ZSRR na Polskę. 17 września 1939 o godzinie 400 rano wojska sowieckie w sile około 1 miliona żołnierzy przekroczyły wschodnie granice Polski, łamiąc postanowienia paktu o nieagresji z 1932. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny.
 • 18 września, w sobotę - święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, dzieci i młodzieży. Z tej to racji w przyszłą niedzielę o godz. 1130 zostanie odprawiona o św. Stanisławie Kostce. W sobotę w Wambierzycach odbędzie się coroczne diecezjalne spotkanie młodzieży Diecezji Świdnickiej - FESTIWAL MŁODYCH - LIGHT FOR LIFE pod hasłem „Manufaktura szczęścia”. W programie mim. koncert zespołu Tau. Szczegółowe informacje i zapisy u Ks. Daniela.
 1. Za tydzień, 19 września przeżywać będziemy Niedzielę Środków Masowego Przekazu, po Mszach św. zbiórka do puszek na misje i na Katolickie Radio Rodzina, które słuchać możemy na falach 98.1 FM.
 2. Dziękujemy mężczyznom, którzy w minionym tygodniu pracowali na naszej budowie: Wiesławowi Baranowi, Sławomirowi Piątkowi, Stanisławowi Chęcińskiemu, Franciszkowi Rejmanowi, Mieczysławowi Jakubowskiemu, Bogusławowi Ludwiczakowi, Czesławowi Filozofowi i Grzegorzowi. Bóg zapłać! Również i w najbliższy wtorek na g. 900 prosimy mężczyzn do dalszych prac porządkowych przy budowie kościoła.
 3. Informujemy wszystkich narzeczonych, którzy planują do końca marca 2022 r. zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego, iż w sobotę, 25 września o godz. 1900 w parafii Wniebowzięcia NMP rozpoczną się dekanalne nauki przedślubne. Następny cykl nauk przedmałżeńskich będzie dopiero w lutym 2022 r.
 4. W sobotę 2 października Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin Różańcowych do Barda. Zapisyw zakrystii po Mszach św. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej pielgrzymce, a szczególnie Członków Żywego Różańca.