NA 26 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 1. Dziś w Kościele obchodzimy 107. Światowy Dzień Migrantów i Uchodźców. W czasach, w których żyjemy jesteśmy świadkami tego jak wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, rozpadu rodzin, gdyż wielu musiało wyjechać w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków, wielu musi opuszczać swoje ojczyzny, domostwa, bo są prześladowani z powodu religii i wojen politycznych. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą, a także prośmy o zlikwidowanie przyczyn migracji, wojen i niesprawiedliwości społecznej, prześladowań́ i głodu.
 2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu będziemy przeżywać:
 • 27 września, w poniedziałek - wspomnienie liturgiczne św. Wincentego a Paulo, kapłana,
 • 28 września, we wtorek - wspomnienie liturgiczne św. Wacława, męczennika.O godz. 1500 zgromadźmy się pod krzyżem przed naszą kaplicą, aby połączyć się we wspólnej modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia za cały świat i nasze miasta. „Koronka na ulicach miast świata” to coroczne wydarzenie, które w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny skupia tysiące ludzi na całym świecie. Organizujemy się spontanicznie, zapraszamy się nawzajem przy pomocy, e-maili, SMS-ów, przez portale społecznościowe w internecie.
 • 29 września w środę - święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 • 30 września w czwartek - liturgiczne wspomnienie św. Hieronima prezbitera i dK;
 • 1 października Pierwszy Piątek Miesiąca i liturgiczne wspomnienie św. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz i dK. Po wieczornej Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa również będzie połączone z nabożeństwem różańcowym. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną Msza św. oraz od 1715 do 1800. Od godz. 1000 Proboszcz odwiedzi chorych.
 • 2 października Pierwsza Sobota Miesiąca i liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Poranna Msza św. w intencji Żywego Różańca, a po niej eucharystyczne nabożeństwo pierwszosobotnie wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP ze zmianą tajemnic. Od godziny 900 Daniel odwiedzi chorych. O godz. 900 z przystanku autobusowego, naprzeciw Bieltexu, wyjedziemy na Diecezjalną Pielgrzymkę Rodziny Różańcowej do Barda. Jeszcze jest kilka wolnych miejsc. Członkowie Żywego Różańca, którzy udają się na pielgrzymkę nie muszą rano o godz. 700 uczestniczyć we Mszy i nabożeństwie pierwszosobotnim, bowiem będą w nich uczestniczyć w Bardzie.
 1. W piątek rozpocznie się miesiąc październik poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1730. Za publiczne odmówienie różańca zawsze można uzyskać odpust zupełny.
 2. Za tydzień 3 października Pierwsza Niedziela Miesiąca. Z racji na List Episkopatu przed Dniem Papieskim, adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w drugą niedzielę miesiąca. Po Mszy o godz. 1130 parafialna katecheza liturgiczno-formacyjna dla dzieci pierwszokomunijnych. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Seminarium Duchowne w Świdnicy.
 3. Dziękujemy mężczyznom, którzy w minionym tygodniu pracowali na naszej budowie: Stanisławowi Chęcińskiemu, Franciszkowi Rejmanowi, Wiesławowi Baranowi, Sławomirowi Piątkowi, Mieczysławowi Jakubowskiemu, Tadeuszowi Banasiowi, Marcinowi Dudkowi. Bóg zapłać!
   
 4. Kino MOKiS w Bielawie, ul. Piastowska 19A, serdecznie zaprasza na film biograficzny WYSZYŃSKI - ZEMSTA CZY PRZEBACZENIE, który opowiada o wojennych losach księdza porucznika Stefana Wyszyńskiego - przyszłego Prymasa Polski. Seanse będą miały miejsce w dniach 1-6 października o godzinie 1730 oraz 8-13 października o godzinie 1230 w Kinie MOKiS 3D w Bielawie. Koszt biletu to 18 złotych (bilet normalny) i 16 złotych (bilet ulgowy).