NA 27 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

  1. Dziś po liturgii, z racji Tygodnia Miłosierdzia, zapowiadana zbiórka do puszek na Seminarium Duchowne w Świdnicy, po Mszy o godz. 1130 katecheza parafialna dla dzieci pierwszokomunijnych
  2. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1730. Za publiczne odmówienie różańca zawsze można uzyskać odpust zupełny.
  3. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:
  • 4 października, w poniedziałek - liturgiczne wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
  • 5 października, Pierwszy Wtorek Miesiąca i liturgiczne wspomnienie św. Faustyny. Po Mszach św. oddanie czci jej relikwiom. Nabożeństwo do Najczystszego Serca św. Józefa będzie połączone z nabożeństwem różańcowym.
  • 7 października, w czwartek - liturgiczne wspomnienie NMP Różańcowej. W tym dniu przypada 450 rocznica bitwy pod Lepanto (1571 r.). Miała ona zadecydować o losach ówczesnego świata. Wtedy to święty Papież Pius V wezwał cały Kościół do modlitwy różańcowej. Dokonał się cud. Wbrew wszelkim przesłankom ta bitwa zakończyła się zwycięstwem nielicznych wojsk chrześcijańskich nad imperium Osmańskim. Zwyciężyła wielka chrześcijańska „armia”: wojsko różańcowe, które z lądu wspierało walczących na morzu z nawałą muzułmańską. Jest to także Pierwszy Czwartek Miesiąca dzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Pierwszoczwartkowe nabożeństwo eucharystyczne połączone będzie z nabożeństwem różańcowym.
  • 9 października, w sobotę, wyruszy z Dzierżoniowa spod kościoła pw. św. Jerzego o godz. 630 piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej, Strażniczki Wiary w Bardzie.
  1. Za tydzień w niedzielę, 10 października XXI Dzień Papieski, którego hasłem są słowa „NIE LĘKAJCIE SIĘ!” Od wielu lat wspólnymi siłami wznosimy żywy pomnik temu Wielkiemu Papieżowi, którym jest fundusz stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeznaczony na stypendia naukowe dla biednej, a uzdolnionej młodzieży. W związku z powyższym w przyszłą niedzielę młodzież kwestować będzie na ten szlachetny cel. Na Mszy o godz. 1000 będziemy się modlić w intencji naszego Ks. Danela z racji Jego Imienin, a po Mszy o 1130 spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  2. Kino MOKiS w Bielawie, ul. Piastowska 19A, serdecznie zaprasza na film biograficzny WYSZYŃSKI - ZEMSTA CZY PRZEBACZENIE, który opowiada o wojennych losach księdza porucznika Stefana Wyszyńskiego - przyszłego Prymasa Polski. Seanse będą miały miejsce w dniach 1-6 października o godzinie 1730 oraz 8-13 października o godzinie 1230 w Kinie MOKiS 3D w Bielawie. Koszt biletu to 18 złotych (bilet normalny) i 16 złotych (bilet ulgowy).