NA 28 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 1. Przeżywamy dziś XXI Dzień Papieski, którego hasłem są słowa Nie lękajcie się! Od wielu lat wspólnymi siłami wznosimy żywy pomnik temu Wielkiemu Papieżowi, którym jest fundusz stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeznaczony na stypendia naukowe dla ubogiej a uzdolnionej młodzieży. W związku z tym dziś po Mszach młodzież kwestować będzie na ten szlachetny cel.
 2. Dziś po Mszy o godz. 1130  spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1730. Za publiczne odmówienie różańca zawsze można uzyskać odpust zupełny.
 2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
 • 13 października, w środę - liturgiczne wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego. To także Dzień Fatimski. Ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie będzie połączone z nabożeństwem różańcowym. Po Mszy św. wieczornej katecheza parafialna dla kandydatów do bierzmowania.
 • 14 października, w czwartek - Dzień Edukacji Narodowej, modlitwą naszą ogarniamy wszystkich pracowników oświaty.
 • 15 października, w piątek - liturgiczne wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dK.
 • 16 października, w sobotę – uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, Głównej Patronki Śląska i dnia wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową - jest to 43 rocznica tamtego historycznego faktu.
 1. W przyszłą niedzielę, 17 października, pod hasłem Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy,rozpocznie się Tydzień Misyjny, który jest czasem naszego szczególnego zaangażowania w modlitwę o ewangelizację krajów misyjnych.
 2. Przy wyjściu z kaplicy od ministrantów można już brać karty wypominkowe, można je również wziąć z zakrystii. Prosimy wziąć je także sąsiadom, którzy nie mogą sami już przyjść do naszej świątyni. Czytelnie wypełnione, prosimy, wrzucać do skrzynki przy wejściu do kaplicy. Prosimy nie wrzucać ich na tacę. Prosimy także dokładnie wpisać adres, gdyż po posegregowaniu odpowiednio wcześniej ogłosimy, w które dni, z których ulic będą wyczytywane wypominki, tak, aby rodzina mogła być na wspólnej modlitwie za swoich bliskich zmarłych. Ofiary składane przy okazji wypominek przeznaczone są na budowę kościoła.
 3. Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary, w wysokości 502 zł, na Wyższe Seminarium Duchowne w Świdnicy.
 4. W kiosku Ruchu na os. Włókniarzy została pozostawiona portmonetka, najprawdopodobniej przez mieszkankę ul. Dzierżoniowskiej. Do odebrania u uczciwej pani ekspedientki.
 5. Kino MOKiS w Bielawie, ul. Piastowska 19A, serdecznie zaprasza na film biograficzny WYSZYŃSKI - ZEMSTA CZY PRZEBACZENIE. Seanse będą wyświetlane jeszcze do 13 października o godzinie 1230 w Kinie MOKiS 3D w Bielawie. Koszt biletu to 18 złotych (bilet normalny) i 16 złotych (bilet ulgowy).