NA 29 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 1. Dziś pod hasłem
  Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy,rozpoczyna się Tydzień Misyjny, który jest czasem naszego szczególnego zaangażowania w modlitwę o ewangelizację krajów misyjnych.
 2. Dziś w liturgii wspominamy św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, to Dzień Imienin Biskupa Seniora Ignacego Deca, Pierwszego Biskupa Świdnickiego. Z tej to racji jutro w naszej katedrze o godz. 1200 będzie sprawowanaMsza św. w intencji Solenizanta.
 3. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
 • 18 października, w poniedziałek – święto św. Łukasza Ewangelisty,
 • 19 października, we wtorek - wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika, bestialsko zamordowanego 37 lat temu przez komunistyczne Służy Bezpieczeństwa.
 • 20 października, w środę - wspomnienie liturgiczne św. Jana Kantego, prezbitera.
 • 22 października, w piątek - wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła Wielkiego, pap. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Rity. Nabożeństwo różańcowe będzie połączone z nabożeństwem do św. Jana Pawła II. Koronka do Bożego Moiłosierdzia będzie po porannej Drodze Krzyzowej.
 1. Za tydzień po Mszy św. o godz. 1130 katecheza parafialna dla rodziców ich dzieci z klas 1-2 SP.
 2. W zakrystii i przy wyjściu z kaplicy od ministrantów można brać karty wypominkowe. Prosimy wziąć je także sąsiadom, którzy nie mogą sami już przyjść do naszej świątyni. Czytelnie wypełnione, prosimy, wrzucać do skrzynki przy wejściu do kaplicy. Prosimy nie wrzucać ich na tacę. Prosimy także dokładnie wpisać adres, gdyż po posegregowaniu odpowiednio wcześniej ogłosimy, w które dni, z których ulic będą wyczytywane wypominki, tak, aby rodzina mogła być na wspólnej modlitwie za swoich bliskich zmarłych. Ofiary składane przy okazji wypominek przeznaczone są na budowę kościoła.