NA 31 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 1. Dziś ostatnie nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy wszystkich, którzy nie znaleźli jeszcze czasu, aby dziś choć raz przyjść na to piękne maryjne nabożeństwo.
 2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
 • w poniedziałek, 1 listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej kaplicy o 800, 1000 i 1800. Nie będzie Mszy o godz. 1130. O godz. 1200 Msza św. na Cmentarzu Komunalnym, a po niej, jeśli nie będzie opadów deszczu, nabożeństwo za zmarłych połączone z procesją. Po procesji poświęcenie nowych pomników na grobach. Na Cmentarzu Parafialnym o godz. 1330procesja, która wyruszy z kościoła Wniebowzięcia NMP, a bezpośrednio po niej o godz. 1400, będzie sprawowana Msza św. Przypominamy o obowiązku uczestniczenia w tym dniu we Mszy św., nie wystarczy samo nawiedzenie cmentarza. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. Począwszy od południa 1 do północy 2 listopada można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i ofiarować go za siebie lub za jedną duszę w czyśćcu cierpiącą. Penitencjaria Apostolska przedłużyła ze względu na pandemię „Covid-19”, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych na cały miesiąc listopad. Zatem ci wszyscy, którzy w dniach od 1 do 30 listopada nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą każdego dnia taki odpust uzyskać za dusze w czyśćcu cierpiące.
 • 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich wiernych Zmarłych i Pierwsza Wtorek Miesiąca. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do Najczystszego Serca św. Józefa. Msze św. w o 900 i 1800
 • 4 listopada – Pierwszy Czwartek Miesiąca i liturgiczne wspomnienie św. Karola Boromeusza. Jest to dzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Msza św. wieczorna ku czci Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a po niej nabożeństwo eucharystyczne.
 • 5 listopada – Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. wieczorna o Najśw. Sercu Pana Jezusa, a po niej eucharystyczne nabożeństwo pierwszopiątkowe z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną Msza św. oraz od 1715 do 1800. Od godz. 1000 Proboszcz odwiedzi chorych
 • 6 listopada – Pierwsza Sobota Miesiąca. Poranna Msza św. w intencji Żywego Różańca, a po niej eucharystyczne nabożeństwo pierwszosobotnie wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP ze zmianą tajemnic. Od godziny 900 Ks. Daniel odwiedzi chorych.
 1. W każdą środę o godz. 1740 zapraszamy na Godzinki do Maki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie na nowennę.
 2. Za tydzień 7 listopada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszach św. wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy o godz. 1130 spotkanie liturgiczno - formacyjne dla dzieci pierwszokomunijnych.
 3. Do 2 listopada można jeszcze składać kartki wypominkowe czytelnie wypełnione. Prosimy je wrzucać nie na tacę, ale do skarbony przy wejściu do kaplicy. Ofiary składane przy okazji wypominek przeznaczone są na budowę kościoła. Modlitwę wypominkową rozpoczniemy od poniedziałku 8 listopada. Zatem za tydzień podamy harmonogram czytania wypominek.
 4. Od kilku tygodni zauważamy szybki wzrost zakażeń koronawirusem, będący przejawem kolejnej fali pandemii. Dlatego w trosce o zdrowie i życie nasze oraz naszych bliźnich, prosimy o przestrzeganie norm i zasad sanitarnych, zwłaszcza o noszenie maseczek ochronnych w przestrzeniach zamkniętych.