NA XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
 1. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po wszystkich Mszach św. wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 1230 parafialna katecheza liturgiczno-formacyjna dla dzieci pierwszokomunijnych.
 2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
 • 9 listopada, we wtorek - Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
 • 10 listopada, w środę - wspomnienie św. Leona Wielkiego, pap. i dK. To także kwartalny dzień modlitw za wstawiennictwem św. Józefa Sáncheza del Río, męczennika - orędownika w modlitwach o uzdrowienie ciężko i nieuleczalnie chorych dzieci, orędownika w modlitwach o wychowanie trudnej młodzieży, która oddaliła się od Boga. Nabożeństwo do św. św. Józefa del Río będzie połączone z nowenną do NMP Nieustającej Pomocy;
 • 11 listopada, w czwartek - wspomnienie św. Marcina z Tours, bpa. To także nasze narodowe świto - 103 rocznica odzyskania niepodległości. O godz. 1000 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP odprawiona będzie Msza św. w intencji naszej Ojczyzny;
 • 12 listopada, w piątek - wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika;
 • 13 listopada, w sobotę - wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza Izaaka i Krystyna, pierwszych polskich męczenników.
 1. Za tydzień w niedzielę 14 listopada przeżywać będziemy XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku dzień ten jest poświęcony sytuacji uczniów Chrystusa w Libanie. Sytuacja tamtejszych chrześcijan jest tak trudna, że libańskie dzieci umierają z głodu na ulicach. Po Mszach św. będą zbierane ofiary dla ratowania naszych braci i sióstr.
 2. Za tydzień, również w niedzielę, podczas Mszy świętych zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. 
 1. Od jutra zapraszamy na wypominki. Zachęcamy, aby na te nabożeństwa, które będziemy odprawiać o godz. 1730przychodzić z całymi rodzinami, by uczyć młode pokolenie modlitwy za zmarłych. Ten piękny zwyczaj posiada głębokie uzasadnienie teologiczne. Wymieniając imiona bliskich zmarłych, nawiązujemy bardzo bezpośrednio do księgi Apokalipsy, która wielokrotnie wspomina, że zbawieni w niebie posiadają konkretne imię, to samo, które nosili na ziemi i które trwa. Oznacza to, że w chwale niebieskiej zachowują oni na zawsze tę indywidualną tożsamość, którą posiadali i którą doskonalili i wypracowali w czasie ziemskiego życia. Modlitwa wstawiennicza za zmarłych odznacza się niewątpliwą skutecznością i jest także wyrazem naszej więzi z nimi. Dzięki niej mogą dostąpić ostatecznego, uszczęśliwiającego spotkania z Bogiem. A oto harmonogram modlitwy wypominkowej.
 • 8 listopada, w poniedziałek, ulica Wolności.
 • 9 listopada, we wtorek, ulice: Żeromskiego, Kościuszki, Piławska, Brzeżna, Tulipanowa, Krótka, Kilińskiego, Gołębia, i pl. Młodzieży.
 • 11 listopada, w czwartek, ulice: Szpakowa, Tkacka, Wodna, Wojska Polskiego, Dzierżoniowska, Niecała, Łabędzia, Rolna, Grunwaldzka oraz wypominki niepodpisane i spoza Parafii.
 1. Dziękujemy mężczyznom, którzy w minionym tygodniu pracowali na naszej budowie: Wiesławowi Baranowi, Czesławowi Filozofowi, Markowi Obaczowi oraz Stanisławowi Chęcińskiemu, Franciszkowi Rejmanowi i Mieczysławowi Jakubowskiemu. Słowa wdzięczności kierujemy na ręce Pana Władysława Kroczka Prezesa Stowarzyszenia Europejskie Gospodynie i Europejscy Gospodarze za ufundowanie siatki ogrodzeniowej. Bóg zapłać! Również i w najbliższy wtorek na g. 900 prosimy mężczyzn do dalszych prac przy ogrodzeniu.