NA NIEDZIELĘ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

  1. W dniu dzisiejszym przeżywamy ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Dziś za publiczne odmówienie aktu poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na budowę nowych kościołów w naszej Diecezji, w tym także naszego. Dziś także patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza.
  2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • 22 listopada, w poniedziałek - wspomnienie liturgiczne św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. To święto wszystkich, którzy dbają w Kościele o liturgiczną oprawę muzyczną. Zatem w modlitwach naszych pamiętajmy o naszym Panu Organiście. Jak zawsze 22 dnia miesiąca, po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Rity, w tym dniu połączonez rozpoczynającą się nowenną do św. Andrzeja Boboli w int. Ojczyzny.
  • 24 listopada, w środę - wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac prezb. i Towarzyszy.
  1. W czwartek – 25 listopada, Biuro Parafialne będzie nieczynne.
  2. Za tydzień, 28 listopada - Pierwsza Niedzielą Adwentu. Rozpocznie ona nowy Rok Liturgiczny. Już dziś prosimy, aby rodzice pomogli swoim dzieciom przygotować lampiony na roraty.
  3. Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary dla naszych braci i sióstr w Libanie, jest to kwota 824 zł.
  4. Do przyszłej niedzieli jeszcze można zapisywać dzieci z naszej parafii na zabawę mikołajkową, która odbędzie się 5 grudnia w Domu Weselnym przy ul. Wodnej 10. o godz. 1500. Wstęp jest bezpłatny, ale uczestnictwo w tejże uroczystości tylko po uprzednim zgłoszeniu. Do mam zwracamy się z prośbą, aby na tę uroczystość upiekły ciasto i przyniosły odpowiednio wcześniej na salę na ul. Wodnej, gdzie odbędzie się spotkanie ze św. Mikołajem.
  5. Opłatki można nabyć po każdej Mszy św. u ministrantów przed kaplicą lub w pomieszczeniu spowiedzi. Ofiary za opłatki przeznaczone są na budowę naszej świątyni.
  6. Polecamy prasę katolicką. Przypominamy, że tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela. DoGościa Niedzielnego dołączono bezpłatny dodatek jakim jest płyta z filmem o bł. ks. Janie Masze, pt. Bez jednego drzewa las zostanie, a do Małego Gościa dołączono lampion na roraty dla dzieci do samodzielnego złożenia.
 
APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
ARCYBISKUPA STANISŁAWA GĄDECKIEGO WS. POMOCY MIGRANTOM
Od kilku tygodni jesteśmy świadkami wyjątkowo trudnej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Od początku kryzysu migracyjnego Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska, Caritas diecezjalnych oraz delegata KEP ds. imigracji – świadczy w miarę swoich możliwości pomoc migrantom. W tym momencie realizowane jest wsparcie ośrodków dla cudzoziemców, wsparcie przygranicznych placówek Straży Granicznej, w których przebywają migranci i uchodźcy, a w parafiach przygranicznych uruchamiane są Namioty Nadziei Caritas Polska. Potrzeby są jednak o wiele większe, dlatego zwracam się do wiernych oraz wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o ogólnopolską zbiórkę funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej, po wszystkich Mszach Świętych w przyszłą niedzielę. Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce. Módlmy się gorąco o pokój na wschodniej granicy Polski, za wszystkich migrantów tam przebywających, za mieszkańców tych okolic, za służby państwowe, w tym Straż Graniczną i wojsko, za polityków, Polaków i Białorusinów. 
+ Stanisław Gądecki
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski