na II Niedzielę Adwentu

  1. W imię Boże rozpoczynamy dziś Rekolekcje Adwentowe, które potrwają do 8 grudnia. Głosi je Ks. Paweł Łabuda, proboszcz z Rogoźnicy. Modlitwą otaczamy Księdza Rekolekcjonistę. Adwentowa spowiedź rekolekcyjna będzie w piątek 10 grudnia od 800 - 900 i od 1715 - 1800. Prosimy tę informacje przekazywać najbliższym oraz sąsiadom i przyjaciołom, zapraszając ich na te ćwiczenia duchowe. Dziś po Mszy św. o 1130 nauka rekolekcyjna dla rodziców dzieci z klas 1- 8 SP. Program rekolekcji dostępny na naszej stronie internetoewej i gablocie.
  2. Tradycyjnie druga niedziela Adwentu jest dniem modlitwy i pomocy dla Kościoła na Wschodzie. Po raz 22. troską obejmujemy katolików z dawnych Kresów Wschodnich. 
  3. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • w poniedziałek, 6 grudnia - wspomnienie św. Mikołaja bpa.
  • we wtorek, 7 grudnia - wspomnienie św. Ambrożego bpa. Po wieczornej Mszy św. katecheza rekolekcyjna dla uczniów z klas 6-8.
  • 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Od 1200 do 1300 „Godzina Łaski” dla całego świata. W tej to godzinie, w naszej kaplicy będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Dla tych, którzy będą trwali na modlitwie w tym czasie, Matka Boża obiecała zesłać niezliczone łaski dla ciała i duszy oraz wielkie i liczne nawrócenia. Przypomnijmy, że Maryja objawiając się w Montichiari we Włoszech, w 1947 prosiła: „Życzę sobie, aby każdego roku w Uroczystość Mego Niepokalanego Poczęcia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga”. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła niech modli się tam gdzie będzie przebywał. Członkowie Żywego Różańca w tym dniu mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  1. Przypominamy, że Roraty odprawiamy od poniedziałku do piątku o 1800, a w soboty o godz. 700.
  2. Zachęcamy, aby się włączyć w organizowaną przez Fundację Misericordia Domini akcję „Drzewko Adwentowe” ofiarując anonimowej osobie szlachetną paczkę świąteczną. Przed ołtarzem ustawiona jest choinka, na której są muffinki z serduszkiem, na którym jest informacja, czego dana osoba potrzebuje. Gotowe paczki z tymże serduszkiem zdjętym z choinki prosimy przynosić do naszej kaplicy do 17 grudnia. Muffinki należy ze smakiem spożyć. Jeden z restauratorów chce przygotować świąteczne potrawy dla samotnych osób. Do 17 grudnia możemy takie osoby zapisywać na listę w zakrystii, podając ich adres.
  3. Do nabycia są świece Caritas na wigilijny stół, których sprzedaż przeznaczona jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom z ubogich rodzin. Duża świeca w cenie 15 zł, a mała 7 zł.