OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU  19 GRUDNIA 2021 R.


  1. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy roratniej, szczególnie tych, którzy jeszcze w tym roku na Roratach nie byli. Żadna inna celebracja, nie wprowadza nas tak w niepowtarzalny klimat Adwentu i naszego przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego jak właśnie Roraty. Roraty do 23 grudnia o godz. 1800.
  2. Jest jeszcze możliwość skorzystania ze spowiedzi przedświątecznej codziennie przed poranną Mszą św. Wieczorem będzie to utrudnione, ze względu na spowiedzi w dekanacie.
  3. W piątek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Jest ona czasem modlitewnego czuwania w oczekiwaniu na przyjście Pana. Posiłek Wieczerzy Wigilijnej ma swój chrześcijański ceremoniał. Zgromadzeni przy stole rozpoczynają go od zapalenia świecy mówiąc: Światło Chrystusa. Następnie wszyscy odmawiają modlitwę Anioł Pański, a po niej jeden z uczestników odczytuje słowa Ewangelii według św. Łukasza (Łk 2,1-14). Po odczytaniu tego fragmentu następuje wspólna modlitwa, wspomnienie zmarłych i łamanie się opłatkiem. Po tym obrzędzie intonujemy kolędę. Po czym zasiadamy do uczty, której atmosfery niech nie zakłóca włączony telewizor, a jej podniosłość niech podkreśli śpiew naszych pięknych narodowych kolęd. Zachęcamy, aby także zachować polską tradycję postu od potraw mięsnych. Apelujemy o zupełną abstynencję. Ostatnia Msza w. adwentowa w piątek o godz. 900, a o godz. 2200 - PASTERKA. Nie będzie celebracji o północy ze względu na to, że od kilku lat uczestniczyło w niej tylko kilkanaście osób.
  4. W pierwszym i drugim dniu Świąt Narodzenia Pańskiego porządek Mszy świętych tak jak w każdą niedzielę.
  5. Za tydzień - 26 grudnia, Niedziela Św. Rodziny. Na Mszach św. małżonkowie odnowią swoje sakramentalne ślubowania. Jest to dzień szczególnej modlitwy w intencji naszych rodzin.
  6. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy włączyli się w charytatywne akcje pomocy ubogim zorganizowane przez Fundację Misericordias Domini, min za pierniczki przygotowane na ubiegłoniedzielny jarmark adwentowy. Do wczoraj osoby, które zobowiązały się zrobić paczki świąteczne dla niepełnosprawnych, miały przynieść je do kaplicy. Niestety brakuje jeszcze ośmiu paczek. Bardzo prosimy, aby przynieść je jeszcze dziś do wieczornej Mszy św., albo zwrócić „serduszko” i poinformować nas, że nie jest się w stanie takiej paczki przygotować.
  7. Na mocy Kodeksu Prawa Kanonicznego każdy kapłan, przez przyjęcie urzędu posługiwania, raz w roku, jest zobowiązany do odwiedzin duszpasterskich swoich parafian. Podobnie jak w mijającym roku, z wizytą duszpasterską odwiedzimy te rodziny, które nas zaproszą. Od dziś można zabrać od ministrantów lub z zakrystii, czy to dla siebie, czy też zatroszczyć się o sąsiadów, którzy nie mogą przyjść do naszej kaplicy, specjalny formularz zgłoszeniowy, tzw. ZAPROSZENIE DUSZPASTAERZA oraz kopertę. Tych, którzy mają wolę zaprosić nas na wizytę duszpasterską prosimy o wypełnienie i zwrócenie tegoż zgłoszenia. Same zgłoszenia, bez koperty, prosimy wrzucać do skarbony, do której składane są ofiary na budowę kościoła, do 6 stycznia 2022 r. Szczegółowy plan wizyty zostanie podany w niedzielę 8 stycznia, a wizytę Duszpasterską rozpoczniemy od poniedziałku 9 stycznia 2022 r.