na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim
 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  A po Mszy o godz. 1130 katecheza liturgiczno-formacyjna dla dzieci pierwszokomunijnych. Po zakończonej liturgii zapowiadana zbiórka do puszek na Diecezjalną Poradnię Rodzinną.
 2. w rozpoczynającym się tygodniu będziemy przezywać:
 • 4 stycznia Pierwszy Wtorek Miesiąca. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do Najczystszego Serca św. Józefa.
 • 6 stycznia Pierwszy Czwartek Miesiąca i Uroczystość Objawienia Pańskiego, która jest także Światowym Dniem Misyjnym, w którym naszymi modlitwami i ofiarami składanymi na tacę chcemy wesprzeć dzieła misyjne Kościoła. Msze św. Jak w każdą niedzielę. Do czwartku można jeszcze składać zaproszenia na Wizytę Duszpasterską.
 • 7 lutego Pierwszy Piątek Miesiąca. Po Mszy o godz. 900 Droga Krzyżowa, a po wieczornej Mszy wotywnej o Sercu Jezusowym nabożeństwo pierwszopiątkowe i koronka do Bożego Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi przed poranną Mszą św. oraz od 1730 do 1800;
 1. Za tydzień, 9 stycznia – Niedziela Chrztu Pańskiego. Po Mszy o godz. 1130 parafialna katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych, a o godzinie 1630 w kościele Bożego Ciała, na pl. Kościelnym odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Trebunie Tutki, cena biletu 60 zł. Bilety do nabycia w Parafii Bożego Ciała.
 2. Na razie Msze św. w tygodniu odprawiane będą bez zmian. Szczególnie informujemy o tym osoby, które zamawiały intencje w tygodniu na godz. 900. Te będą odprawiane o godz. 1800.
 3. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie w środę od 1600 do 1730.
 4. Podobnie jak w ubiegłych latach, Stowarzyszenie Europejskie Gospodynie i Europejscy Gospodarzeorganizuje 15 i 22 stycznia 2022 r., w Domu Weselnym na ul. Wodnej 10, zabawy karnawałowe, z których dochód przeznaczony będzie na budowę naszego kościoła. Zapisy u p. Władysława Kroczaka pod nr telefonu 697 075 777. Tradycyjnie prosimy o upieczenie ciast na te dwie imprezy. Potraktujmy to, jako formę cegiełki na budowę świątyni. Prosimy o informację, na kogo możemy liczyć.
 5. W dniach od 04 - 12.06.2022 (tylko pięć dni roboczych) zapraszamy na diecezjalną pielgrzymkę po sanktuariach alpejskich. Między innymi Mariazell, Madonna della Corona, Mediolan, Turyn, La Salette, kanion rzeki Verdun, Grenobl i wjazd kolejką na Aiguille du Midi na wys. 3842 m n.p.m. – szczyt w Masywie Mont Blanc. Więcej informacji w gablocie oraz na naszej i diecezjalnej stronie internetowej. Zapisy pod linkiem: https://www.wtr.pl/oferta/sanktuaria-alpejskie-41