NA NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

  1. Przeżywamy dziś nasz Parafialny Odpust ku czci Miłosierdzia Bożego. Suma odpustowa dziś o godz. 1130 w intencji Parafian. Przewodniczyć jej będzie Ks. Kamil Pawik z Rzymu, on także dziś głosi słowo Boże. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na budowę naszej świątyni.
  2. Dzisiejsza Uroczystość jest patronalnym świętem, naszej Fundacji Misericordias Domini. Za działalność charytatywną w naszym mieście, za pomoc najuboższym, dziś chcemy Członkom Fundacji całego serca podziękować.
  3. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • w poniedziałek, 25 kwietnia - święto św. Marka Ewangelisty. Jest to patronalny dzień imienin Biskupa Świdnickiego. Pasterza naszej diecezji otoczmy modlitwą upraszając dla Niego Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i wsparcie św. Marka  w ewangelicznej posłudze. 
  • we wtorek, 26 kwietnia - uroczystość św. Wojciecha, bpa i m., głównego patrona Polski.
  • w środę, 27 kwietnia, po Mszy św. wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  • w piątek, 29 kwietnia - święto św. Katarzyny Sieneńskiej – dz. i dK, patronki Europy. 29 kwietnia to także Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
  1. W każdy piątek w okresie paschalnym zapraszamy na nabożeństwo Drogi Światła po Mszy o godz. 900. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w każdy jeden piątek po Mszy św. wieczornej.
  2. Za tydzień, w niedzielę – 1 maja, przeżywać będziemy Niedzielę Biblijną, która zainauguruje XIV Tydzień Biblijny poświęcony słowom: Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego. Chcemy szczególnie dziękować Ojcu niebieskiemu za sakrament Eucharystii i wynikające z niego posłannictwo do dawania świadectwa o zmartwychwstaniu Chrystusa. Będzie to jednocześnie VI Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych.