NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

 

 1. Od dziś do 7 maja przeżywać będziemy Tydzień Biblijny,który ma nas inspirować do częstszego sięgania po Pismo św., mający także na celu ukazanie fundamentalnego znaczenia Słowa Bożego w życiu każdego chrześcijanina. Tematem Tygodnia Biblijnego są słowa: Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego. Chcemy szczególnie dziękować Ojcu niebieskiemu za sakrament Eucharystii i wynikające z niego posłannictwo do dawania świadectwa o zmartwychwstaniu Chrystusa. Dziś przeżywamy także Szóste Narodowe Czytanie Pisma Świętego.
 2. Dziś również Pierwsza Niedziela Miesiąca maja. Po Mszach św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z litanią do Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy o 1130 parafialna katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych.
 3. Maryjne nabożeństwa majowe od jutra przez cały miesiąc o godz. 1730.
 4. W dziś rozpoczętym tygodniu przeżywać będziemy:
 • 2 maja, w poniedziałek - wspomnienie św. Atanazego, bpa i dK
 • 3 maja, Pierwszy Wtorek Miesiąca i Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 900
  i 1800
  . 3 maja to także nasze narodowe Święto – 231. rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja z 1791 r. Nabożeństwo do Najczystszego Serca św. Józefa będzie połączone z nabożeństwem majowym.
 • 4 maja w środę - liturgiczne wspomnienie św. Floriana, męczennika - patrona strażaków, których otaczamy naszą modlitwą. Po wieczornej Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 • 5 maja Pierwszy Czwartek Miesiąca. Pierwszoczwartkowe nabożeństwo eucharystyczne będzie połączone z nabożeństwem majowym o godz. 1730.
 • 6 maja, Pierwszy Piątek Miesiąca i Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Nabożeństwo pierwszopiątkowebędzie połączone z nabożeństwem majowym o godz. 1730. Okazja do spowiedzi przed poranną Mszą św. oraz od 1700 do 1730. Po Mszy o godz. 900 nabożeństwo Drogi Światła. Od godz. 1000 Ks. Proboszcz nawiedzi chorych z wizytą sakramentalną.
 • 7 maja, Pierwsza Sobota Miesiąca. Poranna Msza św. o Niepokalanemu Sercu NMP w intencji Żywego Różańca, a po niej nabożeństwo wynagradzające Sercu Maryi ze zmianą tajemnic. Od godz. 900 Ks. Daniel nawiedzi chorych z wizytą sakramentalną.
 1. Za tydzień, 8 maja, a więc IV Niedzielę Wielkanocną - zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania.