NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

  1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która jest Światowym Dniem Modlitw o Powołania. Dziś po Mszy św. o 1130 spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
  2. Maryjne nabożeństwa majowe przez cały miesiąc o godz. 1730.
  3. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:
  • w poniedziałek, 9 maja - Uroczystość Stanisława biskupa i męczennika – głównego Patrona Polski i naszej diecezji. Uroczystości diecezjalne w katedrze o godz.1800 pod przewodnictwem Biskupa Świdnickiego Marka Mendyka.
  • we wtorek 10 maja kwartalne nabożeństwo do św. Józefa Louisa Sáncheza del Río połączone z nabożeństwem majowym. Jest on niezawodnym orędownikiem w modlitwach o uzdrowienie ciężko i nieuleczalnie chorych dzieci, orędownikiem w modlitwach o wychowanie trudnej młodzieży, która oddaliła się od Boga.
  • w piątek, 13 maja - Dzień Fatimski - 105 rocznica objawień Matki Bożej w Fatinie. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie połączone z majowym. Matka Boża 13 maja 1917 r. prosiła: „Przychodźcie każdego trzynastego dnia miesiąca”. Po Mszy o godz. 900, nabożeństwo Drogi Światła wraz z Koronką do Bozego Miłosierdzia. O godz. 1500 spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i ich rodzin 1620.
  • w sobotę, 14 maja - święto św. Macieja Apostoła. W tym dniu gościć będziemy Ks. bpa Adama Bałabucha, który dokona w naszej Parafii Wizytacji Kanonicznej. O godz. 930 nawiedzi DPS, na Mszy o godz. 1100 osiemnaściorgu dzieciom z klasy III udzieli Pierwszej Komunii św., następnie nawiedzi budowę naszej świątyni, spotka się księżmi i siostrami zakonnymi, o godz. 1600 uczestniczyć będzie w nabożeństwie majowym i Koronce do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 1700 udzieli bierzmowania naszej młodzieży. Uwaga! W sobotę nie będzie Mszy o godz. 1800. Z całego serca zapraszamy wszystkich na godz. 1700, na główną Mszę św. wizytacyjną, szczególnie zapraszamy Bractwo Św. Rity w ich strojach, Róże Różańcowe, Koła Koronkowe, Fundację Misericordias Domini i Stowarzyszenie EGiEG.
  1. Rodziców młodzieży, która przystąpi do bierzmowania prosimy o pomoc w przygotowaniu kaplicy do sobotnich uroczystości w środę i czwartek o godz. 1840. Prosimy ze sobą przynieś akcesoria do sprzątania.