NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

  1. Dziś w naszej kaplicy Uroczystość ku czci Św. Rity z Cascia. Po Msza św. o godz. 1800 nabożeństwo do Św. Augustianki.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 1730.
  3. W rozpoczętym tygodniu przeżywać będziemy:
  • od poniedziałku do środy – Dni Krzyżowe czyli kwartalne dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. W tym roku ze względu na wywołaną przez Rosję wojnę, mamy jeszcze większy powód, by modlić się w tych intencjach, ponieważ na Ziemi grozi głód;
  • we wtorek, 24 maja – wspomnienie liturgiczne NMP Wspomożycielki Wiernych;
  • w czwartek, 26 maja – wspomnienie liturgiczne św. Filipa Nereusza, kapłana. To także Dzień Matki. Największym darem dla naszych mam niech będzie dar modlitwy. Zapraszamy zatem wszystkie mamy na nabożeństwo majowe i Mszę św. wieczorną;
  • w piątek, 27 maja - rozpocznie się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  1. Za tydzień w niedzielę, 29 maja - uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 1100 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci rocznicowych dotyczące rocznicy I Komunii św. Prosimy, aby rodzice na to spotkanie przynieśli kontrolki dzieci z I Piątków Miesiąca.
  2. Rozpoczął się okres zapisów dzieci do przedszkoli i szkół podstawowych. W związku z tym przypominamy rodzicom o konieczności dopełnienia formalności związanych ze zgłoszeniem dziecka na zajęcia z religii. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa organizowanie zajęć z religii nie dokonuje się automatycznie, ale inicjatywa dotycząca udziału w zajęciach z religii powinna każdorazowo wychodzić od rodziców. Jednocześnie przypominamy, że w związku z udziałem dzieci w zajęciach religii rodzice nie ponoszą żadnych kosztów i nie uiszczają opłat.