NA NIEDZIELĘ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ  

  1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres tzw. Komunii Wielkanocnej.
  2. Przez cały miesiąc czerwiec nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy świętej.
  3. W rozpoczętym tygodniu przeżywać będziemy:
  • w poniedziałek,13 czerwca - wspomnienie liturgiczne św. Antoniego z Padwy, prezbitera i dK. To także Dzień Fatimski. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie po wieczornej Mszy Świętej, które będzie połączone z nabożeństwem czerwcowym.
  • we wtorek, 14 czerwca - wspomnienie bł. Michała Kozala, bpa i męczennika. O godz. 1600 próba dzieci z klasy IV przed rocznicą Komunii. Na godz. 1700 zapraszamy dziewczynki, na krótką próbę sypania kwiatków.
  • w środę, 15 czerwca - wspomnienie bł. Jolanty. O godz. 1730 spowiedź dla dzieci z klasy IV i ich rodziców przed I rocznicą Komunii św.
  • w czwartek, 16 czerwca - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte w naszej kaplicy o 800, 1000, bezpośrednio po procesji, ok. godz. 1215 oraz o 1800. Po Mszy o godz. 1000 wyruszymy w procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy. Na Mszy o godz. 1000 dzieci z klasy IV przeżywać będą swoją I Rocznicę Komunii św. Procesja w naszej parafii będzie wiodła tradycyjnie ulicą Wolności i Brzeżną. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na budowę naszego kościoła. Na całym odcinku procesji prosimy udekorować emblematami religijnymi nasze okna i witryny. Ołtarze na trasie procesji będą ustawione: I ołtarz na ul Wolności przed kamienicą nr 23; II ołtarz na ul. Wolności przed kamienicą nr 38; III ołtarz na ul. Brzeżnej między numerami 32 a 34, a IV – ostatni ołtarz ustawiony będzie na ul. Brzeżnej na placu przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej. Prosimy, aby okoliczni mieszkańcy zainteresowali się przyozdobieniem poszczególnych ołtarzy. Gotowe ramy z dekoracją i brzozami zostaną przywiezione w czwartek ok. 800. Należy tylko ustawić je, przymocować, udekorować kwiatami i pilnować, aby ktoś nie zniszczył. Prosimy nie przynosić żadnych obrazów ani obrazków. Za pobożny udział w procesji Bożego Ciała i odśpiewanie hymnu Przed tak wielkim Sakramentem, można uzyskać odpust zupełny. Bardzo prosimy o godny udział w procesji, a więc nie jedzmy żadnych produktów spożywczych, nie żujmy gumy, nie rozmawiamy ze sobą i przez telefony komórkowe. Prosimy także o odpowiedni strój. Ta prośba dotyczy także uczestnictwa w każdej Mszy św. W czasie procesji między 1 a 2 ołtarzem odśpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. W procesji uczestniczą w swoich strojach dzieci komunijne i rocznicowe. Na Mszy o godz. 800 modlić się będziemy w int. S. Jolanty z racji jej imienin.
  • w piątek, 17 czerwca – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. Po Mszach św. oddanie czci jego relikwiom.