NA 13 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ                                                       

 1. Dziś przypada 46. rocznica krwawo stłumionych protestów robotniczych w Radomiu (1976 r.), w których zginęło 4 osoby, w tym Sługa Boży Ks. Roman Kotlarz. Modlimy się za ofiary represji okresu komunistycznego.
 2. Dobiegł końca rok szkolny i katechetyczny 2021/2022. Dyrektorom naszych szkół, katechetom, nauczycielom i uczniom dziękujemy za dobrą współpracę i życzymy udanych, pięknych wakacji. Z tej to racji dziś na Mszy o godz. 1130zechcemy podziękować Panu Bogu za kończący się kolejny rok nauki oraz będziemy się modlić w intencji S. Czesławy z racji Jej Imienin.
 3. Od jutra w tygodniu obowiązywać będzie wakacyjny porządek Mszy św., a więc: w poniedziałek i w czwartek o 700, we wtorek, środę i piątek o 1800. W czasie wakacji Kancelaria Parafialna czynna będzie tylko w środy od 1600 do 1715. Nabożeństwa czerwcowe bezpośrednio po Mszach św.
 4. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:
 • we wtorek, 28 czerwca – wspomnienie liturgiczne. św. Ireneusza, biskupa i męczennika. W tym dniu przepada 66. rocznica krwawego poznańskiego czerwca 1956 r. Wojsko i milicja strzelały do demonstrujących na ulicach robotników i zabiło wówczas 57 osób.
 • w środę, 29 czerwca – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to dzień szczególnej modlitwy za papieża. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za użycie ze czcią przedmiotu pobożności pobłogosławionego przez papieża lub biskupa, oraz za nawiedzenie kościoła katedralnego. Taca z tej Uroczystości przeznaczona jest na działalność charytatywną prowadzoną przez Stolicę Apostolską - Denaris Sancti Petri czyli tzw. świętopietrze.
 • 1 lipca, Pierwszy Piątek Miesiąca. Po Mszy wieczornej o Sercu Pan Jezusa nabożeństwo do Jego Najświętszego Serca i koronka do Bożego Miłosierdzia. Spowiedź pierwszopiątkowa od 1700 do 1800.
 • 2 lipca, Pierwsza Sobota Miesiąca. Po porannej Mszy św. pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi ze zmianą tajemnic różańcowych.
 1. Za tydzień 3 lipca, Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszach św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W poniedziałek, 1 sierpnia spod katedry świdnickiej wyruszy XIX Świdnicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału w „rekolekcjach w drodze”. Osoby, które ze względu na podeszły wiek czy chorobę nie mogą wybrać się na pielgrzymi szlak, mogą w pielgrzymce uczestniczyć w sposób duchowy. Zapisy w zakrystii po Mszach.
 3. Miesiąc lipiec w tradycji Kościoła jest miesiącem poświęconym Najdroższej Krwi Chrystusa. Codziennie po Mszach św. będziemy się modlić litanią do Krwi Jezusowej.