NA 14 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 

  1. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Miesiąc lipiec w tradycji Kościoła jest miesiącem poświęconym Najdroższej Krwi Chrystusa. Codziennie po Mszach św. będziemy się modlić litanią do Krwi Jezusowej.
  3. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • 5 lipca - Pierwszy Wtorek Miesiąca, dzień, w którym czcimy Najczystsze Serce św. Józefa.
  • 6 lipca, w środę - wspomnienie liturgiczne bł. Marię Teresę Ledóchowską dz.
  • 7 lipca, Pierwszy Czwartek Miesiąca. To dzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po porannej Mszy św. eucharystyczne nabożeństwo pierwszoczwartkowe,
  • 8 lipca, w piątek - wspomnienie liturgiczne św. Jana z Dukli, prezbitera,
  1. Przypominamy, że w tygodniu obowiązuje wakacyjny porządek Nabożeństw, a Kancelaria Parafialna czynna jest tylko w środy od 1600 do 1715

KOMUNIKAT BISKUPA ŚWIDNICKIEGO W ZWIĄZKU 
Z XIX PIESZĄ PIELGRZYMKĄ DIECEZJI ŚWIDNICKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ 
1 – 8 sierpnia 2022 r.

Umiłowani Diecezjanie!

Rozpoczął się czas wakacji i urlopów, czas zasłużonego wypoczynku po całym roku pracy i nauki, który był i nadal jest naznaczony jarzmem pandemii, a w ostatnich miesiącach grozą za naszą wschodnią granicą, na Ukrainie. W okresie tym tradycyjnie odbywają się w naszym kraju piesze pielgrzymki, w tym te najbardziej znane na Jasną Górę. Tegoroczna Piesza Pielgrzymka naszej diecezji wyruszy z katedry świdnickiej 1 sierpnia br. po Mszy Świętej o godz. 800 i potrwa do 8 sierpnia. Tego dnia około godz. 1300, pielgrzymi z naszej diecezji dotrą na Wały Jasnogórskie, gdzie będę na nich oczekiwał. Hasło tegorocznej pielgrzymki to słowa WOLNI I WYZWALAJĄCY, które pielgrzymi będą rozważać w czasie swoich rekolekcji w drodze. Potrzeba dziś, abyśmy byli ludźmi wolnymi od lęku, zniewoleń, nienawiści i grzechu. Potrzeba abyśmy świadectwo naszego wyzwolenia nieśli ludziom, którzy są zniewoleni przez zło, często nie zdając sobie z tego sprawy. Pierwszym krokiem aby wyrwać się z niewoli, jest uświadomienie sobie, że jest się zniewolonym. „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus” i tylko w Nim jesteśmy wolni.
Bliższe informacje na temat poszczególnych grup, centrów pielgrzymkowych, spotkań przed pielgrzymowaniem oraz zapisów dostępne są na stronie internetowej i profilu Facebooka pielgrzymki świdnickiej oraz na stronie internetowej diecezji. Zapraszam wszystkich chętnych do wyruszenia na pielgrzymi szlak, a tych, którzy nie mogą wyruszyć pieszo, zachęcam do duchowego uczestnictwa w tzw. Grupie 7. Na czas owocnego przygotowania do XIX Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę udzielam wszystkim pasterskiego błogosławieństwa, oddając pod opiekę Matki Bożej Świdnickiej, organizatorów oraz uczestników tegorocznej pielgrzymki. 

† Marek Mendyk

Biskup Świdnicki