NA 17 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

  1. Dziś, w przeddzień liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców, apelujemy o rozważną, kulturalną, bezpieczną i trzeźwą jazdę, a po wszystkich Mszach św. poświęcimy pojazdy. Zachęcamy wiernych oraz ludzi dobrej woli do udziału w Akcji św. Krzysztof: podziękuj Bogu za bezpieczne podróże i ofiaruj 1 grosz za 1 km bez wypadku na środki transportu dla misjonarzy. Imię Krzysztof z języka greckiego - Christoforos oznacza niosący Chrystusa. Każdy misjonarz jest Krzysztofem w sensie duchowym. Posłany jest, aby nieść Chrystusa i światło Jego nauki tym, którzy Go jeszcze nie znają. To zadanie wypełnia poprzez nauczanie, świadectwo życia i wieloraką działalność dobroczynną. Codziennym narzędziem w realizacji tej misji są środki transportu. Pozwalają one sprawnie docierać do miejsc, osad, wiosek, dzielnic, gdzie mieszkają ludzie i prowadzić różne dzieła misyjne i charytatywne służące dobru ludzi. Ofiary składana przy poświęceniu pojazdów tradycyjnie przeznaczone są na środki transportu dla polskich misjonarzy i wózki inwalidzkie dla niepełnosprawnych, wśród, których misjonarze posługują.
  2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • 25 lipca, w poniedziałek - święto św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa.
  • 26 lipca, we wtorek - wspomnienie liturgiczne świętych Joachima i Anny - Rodziców NMP. Z ustanowienia papieża jest to Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.
  • 29 lipca, w piątek - wspomnienie liturgiczne świętych Marty, Marii i Łazarza.
  1. W poniedziałek 1 sierpnia spod katedry świdnickiej wyruszy XIX Świdnicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Osoby, które ze względu na podeszły wiek czy chorobę nie mogą wybrać się na pielgrzymi szlak, mogą w pielgrzymce uczestniczyć w sposób duchowy. Zapisy w zakrystii po Mszach. Codziennie w czasie trwania pielgrzymki będziemy łączyć się duchowo z pątnikami realizując program Grupy Duchowego Uczestnictwa. Będziemy ofiarować za nich Mszę, Komunię Św. i naszą modlitwę. Biskup Świdnicki Marek Mendyk zaprasza wszystkich diecezjan na zakończenie pielgrzymki 8 sierpnia na godz. 1300, kiedy to pod jego przewodnictwem na Wałach Jasnogórskich sprawowana będzie Mszę św.