NA 18 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 

  1. Miesiąc sierpień, który jutro się rozpocznie, w tradycji Kościoła Polskiego jest przeżywany, jako Miesiąc Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zechciejmy, zatem podjąć abstynencję od alkoholu i ofiarować ją za ludzi uzależnionych i wszystkich pokrzywdzonych przez nadużywających alkohol w naszej ojczyźnie.
  2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia we wszystkich kościołach parafialnych jeden raz można uzyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny tzw. Porcjunkuli (małego kościółka MB Anielskiej w Asyżu, który to odbudował św. Franciszek). Odpust zupełny za nawiedzenie kościoła można uzyskać tylko trzy razy w roku: w uroczystość tytułu kościoła, 2 sierpnia odpust Porcjunkuli i 2 listopada we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (i ten ostatni należy ofiarować za zmarłych). Jutro także przypada 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W modlitwach pamiętamy o tamtych Bohaterach niezwykłego zrywu zbrojnego przeciw niemieckiemu okupantowi.  
  • 2 sierpnia - Pierwszy Wtorek Miesiąca, dzień, w którym czcimy Najczystsze Serce św. Józefa.
  • 4 sierpnia, Pierwszy Czwartek Miesiąca i wspomnienie liturgiczne św. Jana Marii Vianey’a, kapłana. Jest to dzień modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po Mszy porannej eucharystyczne nabożeństwo pierwszoczwartkowe.
  • 5 sierpnia, Pierwszy Piątek Miesiąca Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo eucharystyczne do Serca Jezusowego i koronka do Bożego Miłosierdzia. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 1700 do 1750.
  • 6 sierpnia - Pierwsza Sobota Miesiąca i Święto Przemienienia Pańskiego. Po porannej Mszy św. w intencji Żywego Różańca, nabożeństwo pierwszosobotnie ze zmianą tajemnic.
  1. Za tydzień Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po każdej Mszy św., wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Od jutra, codziennie w czasie trwania pielgrzymki będziemy łączyć się duchowo z pątnikami realizując program Grupy Duchowego Uczestnictwa łącząc go z codzienną Eucharystią, ofiarując za pielgrzymów Mszę, Komunię Św. i naszą modlitwę.
  3. W dni powszednie i tylko po Mszach św., oraz w Biurze Parafialnym, można rezerwować intencje mszalne na 2023 rok. Bardzo prosimy nie czynić tego przed liturgią! Przypominamy, że w każdą niedzielę i we wszystkie uroczystości Msze o godz. 1000 są zawsze sprawowane za parafian, ale także są to Msze zbiorowe, tzn., że w każdej chwili, każdy kto będzie miał życzenie będzie mógł dołączyć swoją intencję. Prosimy również o potwierdzenie zamówionej intencji mszalnej najpóźniej miesiąc przed jej odprawieniem, jeśli wcześniej nie została złożona ofiara.

W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności:

+ Teresę Śmigielską

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.