NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

1. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszach św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy o godz. 1130 katecheza parafialna dla dzieci pierwszokomunijnych.

  1. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • 6 lutego, w poniedziałek - wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.
  • 7 lutego - Pierwszy Wtorek Miesiąca. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do Najczystszego Serca św. Józefa.
  • 10 lutego, w piątek - wspomnienie św. Scholastyki, dz. oraz św. Józefa Sáncheza (czyt. sanczeza) del Río. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do tego świętego meksykańskiego młodego męczennika połączone z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego.
  • w sobotę, 11 lutego - wspomnienie NMP z Lourdes. W tym roku przypada rocznica objawień. To także 31. Światowy Dzień Chorego. Z tym dniem związany jest odpust zupełny pod zwykłymi warunkami dla ludzi chorych i ludzi im posługujących. Naszym modlitwom polecać będziemy wszystkich chorych z naszej parafii i ich rodziny, a także całą Służbę Zdrowia. Podczas Mszy świętych udzielimy Sakramentu Namaszczenia borykającym się z długimi i przewlekłymi chorobami. Tego dnia Ks. Proboszcz udaje się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej.
  1. Informujemy wszystkich narzeczonych, którzy planują do końca października 2023 r. zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego, iż w sobotę, 25 lutego o godz. 1900 w parafii Wniebowzięcia NMP rozpoczną się dekanalne nauki przedślubne. Następny cykl nauk przedmałżeńskich będzie dopiero we wrześniu 2023 r.