NA NA I NIEDZIELĘ PRZYGOTOWANIA PASCHALNEGO

1. Dziś po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek „Caritas” na rzecz potrzebujących w Ukrainie.

 2. W rozpoczynającym się tygodniu będziemy przeżywać:

  • 1 marca rozpocznie się m,iesiąc poświęcony św. Józefowi.
  • 2 marca - Pierwszy Czwartek Miesiąca. Po wieczornej Mszy św. o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie nabożeństwo eucharystyczne w intencji powołań.
  • 3 marca - Pierwszy Piątek Miesiąca. Wieczorna Msza o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, a po niej nabożeństwo do Serca Jezusowego i koronka do Bożego Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi przed poranną Mszą św. oraz od 1700 do 1730. Wyjatkowo w tym miesiącu Ks. proboszcz nawiedzi chorych z wizytą sakramentalną dopiero 10 marca.
  • 4 marca - świeto św. Kazimierza Królewicza i Pierwsza Sobota Miesiąca. Po porannej Mszy św.
    w intencji Żywego Różańca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi ze zmianą tajemnic. Od godz. 900 Łukasz nawiedzi chorych z wizytą sakramentalną.
  1. Za tydzień Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszach św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy o godz. 1130 katecheza parafialna dla dzieci pierwszokomunijnych. Za tydzień w niedzielę 5 marca obchodzić będziemy Niedzielę Dzieł Pomocy Misjom - Ad gentes. To dzień modlitw w intencji misji oraz polskich misjonarzy i misjonarek. Po mszach zbiórka do puszek na ten cel. Chorych zachęcamy do ofiarowania swoich cierpień w intencjach misyjnych. 

4. W Wielkim Poście nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek po Mszy św. o godz. 900 i o godz. 1730, natomiast Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 1715. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali zawsze można uzyskać odpust zupełny. Również za ofiary przeznaczone na Jałmużnę Postną zawsze można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jałmużna postna jest jedną z form odprawienia pokuty, a przeznaczona jest na pomoc ubogim.

5. Rekolekcje wielkopostne to szczególny czas, który pozwala lepiej i głębiej przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. To właśnie podczas rekolekcji zgłębiamy mękę Chrystusa i uświadamiamy sobie prawdy, o których na co dzień często zapominamy, żyjąc w zamknięciu i codziennych trudnościach. Dzisiejszy świat staje się coraz bardziej obojętny i nieczuły na biedę, samotność i krzywdę innych. Człowiek zatroskany, człowiek znękany, samotny, często odpowiedź na dręczące go pytania, otrzymuje właśnie podczas rekolekcji. Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa dają nadzieję współczesnemu człowiekowi. Wielkopostne Rekolekcje w naszej Parafii przeżywać będziemy od IV Niedz. W. Postu, a więc od 19-22 marca. Głosić je będzie Ks. Łukasz Bankowski z Rzymu. Prosimy o modlitwę w intencji błogosławionych owoców tych ćwiczeń duchowych i prosimy także tę informacje przekazywać sąsiadom i znajomym.