Ogłoszenia duszpasterskie

NA NA II NIEDZIELĘ PRZYGOTOWANIA PASCHALNEGO

5 marca 2023 r.

 

  1. Dziś I Niedziela Miesiąca. Po Mszach św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy o godz. 1130parafialna katecheza liturgiczno-formacyjna dla dzieci pierwszokomunijnych,
  2. Przeżywamy dziś Niedzielę Pomocy Misjom - Ad gentes. To dzień modlitw w intencji misji oraz polskich misjonarzy i misjonarek. Po mszach zbiórka do puszek na ten cel. Chorych zachęcamy do ofiarowania swoich cierpień w intencjach misyjnych. 
  3. 7 marca - Pierwszy Wtorek Miesiąca. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do Najczystszego Serca św. Józefa.
  4. W środę po wieczornej Mszy Świętej spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klas 8.
  5. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 900 i o godz. 1730. Natomiast Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 1715. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w piątek po wieczornej Mszy św. Każdy z nas powinien poczuwać się do złożenia jałmużny postnej, która przypomnijmy, jest jedną z form odprawienia pokuty, a przeznaczona jest na pomoc ubogim. Zatem praktyką poprzednich lat, każdy, kto będzie miał życzenie, według swojego sumienia, niech włoży dowolną ofiarę i napisze ile chce ofiarować na ten cel a ile na kwiaty do grobu Pańskiego. Do końca Wielkiego Postu datki tem można wrzucać do skarbony, do której składamy ofiary na budowę naszego kościoła. Odpowiednie koperty można także zanieść sąsiadom i znajomym.

6. W sobotę 11 marca rozpocznie się nowenna przed uroczystością św. Józefa. Zachęcamy i zapraszamy do wspólnotowego przeżycia tego czasu, który zechciejmy ofiarować w intencji budowy naszej świątyni.

  1. W przyszłą niedzielę nie będzie parafialnej katechezy dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych, ze względu na to, że odbędzie się ona w ramach rekolekcji, w niedzielę 19 marca.

8.W każdy drugi piątek miesiąca w Sanktuarium św. Józefa w Świdnicy, o godz. 18.30 sprawowana jest Msza św. dla uczestników duszpasterstwa singli. Po Mszy św. odbywa się spotkanie formacyjno-integracyjne. Zapraszamy osoby w wieku 20-50 lat do udziału w duszpasterstwie.  Kolejne spotkanie 10 marca.(szczegóły na stronie parafii i diecezji.)

  1. Do nabycia są tygodniki Niedziela i Gość Niedzielny, a dla dzieci jest Mały Gość Niedzielny.

 

Przypominamy, że można samemu przez naszą stronę internetową zarezerwować sobie intencje mszalne, nawet z rocznym wyprzedzeniem.