NA IV NIEDZIELĘ PRZYGOTOWANIA PASCHALNEGO ZWANĄ „LAETARE”

  1. Dziś rozpoczynamy Wielkopostne Rekolekcje, które głosić nam będzie Ks. Łukasz Bankowski z Rzymu. Po Mszy o godz. 1130 nauka rekolekcyjna dla rodziców dzieci od I-VIII. Wielkopostna spowiedź rekolekcyjna w naszej Parafii w najbliższy wtorek, 21 marca, od godz. 815 do 900 i od godz. 1715do 1800. Nauki rekolekcyjne w od poniedziałku do środy na Mszach św. o godz. 900 i 1800. Módlmy się w intencji Ojca Rekolekcjonisty i o błogosławione owoce tych ćwiczeń duchowych dla naszej rodziny parafialnej.
  2. 2. Dziś o godz. 1715 Gorzkie Żale z nauka Pasyjną. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek po Mszy św. o godz. 900 i o godz. 1730.
  3. W poniedziałek, 20 marca - uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP, patrona Kościoła św. i katolickich rodzin.
  4. Z racji rekolekcji w najbliższą środę, 22 marca, Biuro Parafialne będzie nieczynne.
  5. W sobotę, 25 marca - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza z uroczystości o godz. 900. W tym dniu wszyscy, którzy należą do Żywego Różańca maja przywilej uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Jest to także Dzień Świętości Życia. Piękną tradycją jest podejmowanie praktyki Duchowej Adopcji, która polega na codziennym odmawianiu dziesiątka Różańca i modlitwy wstawienniczej przez kolejnych dziewięć miesięcy w intencji jakiegoś nieznanego, poczętego dziecka, aby dane mu było przyjść na świat. Osoby, które podejmą się tego dzieła będą mogły wpisać się do Księgi Duchowej Adopcji wystawionej przy obrazie MB Nieustającej Pomocy. W uroczystość Zwiastowania Pańskiego przypada także 19. rocznica  utworzenia diecezji świdnickiej. Jest to dzień modlitw za biskupa diecezjalnego.
  6. Ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego jak i na jałmużnę postną w kopertach prosimy składać do skarbony z ofiarami na budowę kościoła.
  7. Uwaga! Z soboty na niedzielę zmiana czasu – zegarki przestawiamy godzinę do przodu.
  8. Za tydzień Ks. Proboszcz głosić będzie rekolekcje wielkopostne w Boguszowie-Gorcach w par. pw. Ducha Św. Módlmy się w intencji tamtejszej wspólnoty parafialnej i Ks. Proboszcza.
  9. Raz jeszcze prosimy o przeznaczenie 1,5% na naszą charytatywną fundację Misricordia Domini, odpisu  dokonywanego przez Urząd Skarbowy. Ci którzy rozliczają się samodzielnie – numer  Nr KRS 0000357618 Fundacji znajduje się na banerze zaraz na starcie naszej internetowej strony parafialnej. Można sobie także oderwać z futryny. 

W ostatnim czasie odprowadziliśmy do wieczności +Teresę Słoninę i +Jana Filipiaka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.